Transat ag2r 2008

27. duben 2008 VaDo

David Křížek se vydal před pár dny na regatu ag2r společně se Philem Sharpem. Zatím jsou na skvělé 12 pozici v těsné společnosti dalších velmi zkušených posádek. Fandětě jim!! V současné době mají rekord závodu: 201 nm za 24 hodin!! Více o závodě si můžete přečíst na Davidovo blogu, oficiálních stránkách regaty nebo můžete sledovat vývoj regaty on-line.…Číst více

Křížkova Megaparty Plzeň

16. leden 2008 VaDo

David Křížek, dnes již světoznámý jachtař), pořádá v Plzni besedu o své účasti v závodě Minitransat 6,5, ve kterém získal brnozovou medaily - jak již jsem psal dříve. Takže pro ty, kteří se chtějí podívat do Plzně na party: vše se koná ve středu 28.1. 2008 od 18:00. Restaurace Alfa, Americká 17, Plzeň.  …Číst více

Minitransat 6,5 2007

3. listopad 2007 VaDo

Minitransat 2007 26.10. 2007 dojel David Křížek do cíle závodu Minitransat 6,5 2007 na lodi Atlantic FT. Obsadil nádherné 3. místo v kategorii sériových lodí. Po první etapě byl 4., ale dokázal ještě zrychlit a v dramatickém závěru se popral o 3. až 5. místo. Tento souboj nakonec vyhrál. Závod se jede na dvě etapy. První etapa se jede z La Rochelle (Francie) do Funchaly (Madeira, Portugalsko), celková délka je 1100 nm. Druhá etapa navazuje na první a je trojnásobná. Jede se z Funchaly (Madeira, Portugalsko) do Salvadoru de Bahia (Brazílie), celkem 3100 nm. Výsledky závodu: Celkové pořadí ...…Číst více

David Křížek - jachting

20. duben 2007 VaDo

Ve čtvrtek v Internet Café v České Krumlově bylo povídání s Davidem Křížkem o Jachtingu (všimněte si velké "J"), o jeho zkušenostech, úspěších, neúspěsích (ty prý nebyly) a plánech. Velice poutavé povídání v první části večera přešlo postupně ve vodopád (raději hurikán) otázek v části druhé. Jak jinak, otázky byly hlavně o zkušenostech, zážitcích a o plánovaném závodu MINITRANSAT. Pro mně zůstává David člověkem, který trpí absolutní absencí strachu, i když on o sobě tvrdí opak. Fotografie si můžete prohlédnout, jak jinak, na těchto stránkách. …Číst více