Lomeček, květen 2014

25. květen 2014 VaDo

Vyrazili jsme na Lomeček. Za prvé tam hlásí pěknou viditelnost. Za druhé naši mladí kurzisti měli naplánovány své první ponory v otevřené vodě a Lomeček je z blízkých lokalit  jedna z nejvhodnějších.

Já jsem je ponechal svému osudu a instruktorovi a vyrazil na samostatné ponory. Byl jsem ve vodě skoro první, takže pohodovka a celkem slušná viditelnost.

Docoural jsem se kolem dokola asi za hodinu. Kurzisty jsem někde minul. Na cvičném platě už nebyli.

V mezidobí mezi ponory začalo pěkně pršet, tak hurá zase do vody. Tam to nevadí. Pak kouklo i sluníčko. 

Kurzisti vše zvládli s úsměvem na tváři a bez problému. Takže za čas přivítáme zase další ovečky do stáda potápek.

 

Horní Cerekev - sumec, kam se podíváš

18. květen 2014 VaDo

NIkomu se nechtělo v dešti do vody, tak jsem vyrazil na sólovku. Na Cerekev, už sem tady nebyl skoro celé 4 měsíce.

Když sem přijel, vyjma služby nebyla na lomu ani noha. Tak do gumy a do vody. Viditelnost jde, kolem 4-5 metrů. A když chvilku zasvítilo sluníčko (asi 3 minuty), tak i víc. Dále se viditelnost mění dost s hloubkou - dole je to bída, okolo 2 metrů - je všude takový jemný sediment. A potom s místem - u pláže je to opravdu bída, ale na druhé straně je to zase o dost lepší.

A kdepak máme rybičky. Všude plno okounů a krmení pro dravce (bělice, plotice a pod). Koukám, že okouni mají poměrně dost plíseň. Jako kdysi moje akvarijní rybičky. Kapali jsme jim do vody hypermagan. Hmm, na Cerekev by to chtělo aspoň barel.

Jen štiky nikde. A pak sem na to přišel, oni se plácaly těsně pod hladinou. Takže to bude spíše šnorchlovačka. Ale štiky jsou neposedné - neposedí, nepostojí. Takže fotka je spíše náhoda, když vyrazí směrem ke mně. Jsou po zimě nějaké hladové.

Nakonec jsem u pláže. Zpět nebo kolem? Kolem! Vzduchu hafo. U druhé strany se ještě nedoneslo, že se loví u hladiny, takže loví tak zhruba v 5 metrech, Kontrola sumců - a je jich tady, celkem šest. A pěkní kousci. K metru jim moc chybět nebude.

Pak již zpět. Jsem skoro u plata, koukám ještě jedna štika. Chvilka plavu vedle ní, ale je pořád o ploutev v předu. Zpomalím, ona taky. Zkusím ji dohonit, volně mi poodplave. To není štika, to je svině. A buch, něco se otře o haubnu. Mále jsem si nadělal do sucháče. Sumec - asi jej vyhnaly bublinky z jeho úkrytu v trávách a skočil mi rovnou na hlavu, blbec. 

Nakonec V-dril (jde to i bez opory a s foťákem na ruce, že bych se lepšil?).

A pak už jen schody....

 

Videjko

 

 

Bořená hora - květen

11. květen 2014 VaDo

Vyrazili jsme na Bořenou Horu, protože podle předpovědí by měla být pěkná voda. Cerekev jsme zamítli, a podle zpráv od ostatních jsme chybu udělali.   Přijeli jsme brzy po otevření, takže do vody jsme šli mezi prvními. Voda byla hodně rozdílná podle místa. Na vstupu to kupodivu celkem šlo, vidět tak 4-5m, u vrtulníku pocitově ještě lepší, v zadní části také, u náklaďáku bída s viditelností cca 2metry. Při prvním ...… Číst více