Pichlinfersee - mlha, že by se dala krájet

11. listopad 2018 VaDo

Na Pichling jsme se stavili jen podívat minulý týden, když jsme se vraceli z Attersee. Voda vypadala tak trochu asi ne moc úplně výborná, ale na druhou stranu, na první pohled to nebyl úplně propadák.

Dneska ráno bylo mlhavo. Sice nahoře na Šumavě se ráno krásně protrhalo, ale Linc byl zahalený v husté mlze ještě v poledne, když jsem odjížděl. Podle toho to vypadalo i pod vodou. Světlo bez stínů, šero. Do třech metrů viditelnost celkem dobrá - 3-4 metry. U dna se drží mrak takového bíléjo nic, které zkracuje viditelnost na asi 2 metry.

Hned na začátku mně navnadil celkem velký lín, který se mnou plaval asi 10 minut a občas mně nechal udělat i fotku. Ale pak z větších ryb nic. Ale spousty potěru. Vždycky říkám, když je hejno potěru, hledejte štiku, ta si je tam pase. Ale tady to hejno byl spíš mrak přes celý Pichling. Tak se štiky hledaly blbě. Nakonec jsem do nich skoro vrazil na konci ponoru, když už jsem hledal, kudy jsem to sem vlastě vlezl. Takže oči pro něco jiného a do dvou velkých štik jsem málem vrazil hlavou. Lekli jsme se všichni tři.

 

 

img_9520.jpg img_9522.jpg img_9523.jpg img_9525.jpg

 

Attersee - Hinkelsteine a Nussdorf

4. listopad 2018 VaDo

Hurá na Attersee.Ale vichřice z minulého týdne trochu promíchala vody.. Takže viditelnost hodně špatná, 3-4 metry úplně všude. A protože bylo celý den hodně mlhavo, dole spíše tma.

Hinkelsteine

Chtěli jsme najít tři sochy, které jsou zde umístěny v rámci programu pamětí historie solné komory. Ale v této viditelnosti, kdybychom proplavali 3 metry od nich, neuvidíme je. Kameny jsme našli úplně v pohodě, ale sochy ne. Ale nenašli jseme ani ceduli, které bývá na takovéto lokalitě umístěna.Voda byla hodně špatná a promíchaná až do 25 metrů. Níž jsme nebyli.

Nussdorf

Zde je vidět, že vlny šly proti tomuto břehu. Do hloubky cca 12 metrů je dno v podstatě změněno. Všechny linky, které byly cca 20-50 cm nade dnem, jsou pohřbeny hluboko v bahýnku, hausbotu chybí celá pravá strana, která je vyvalená vedle. Ale drží se zde potěr rybiček. Jsou jich zde milióny. Ať již ve vracích nebo mezi zatlučenými kůly.

 

img_9507.jpg img_9510.jpg img_9512.jpg img_9514.jpg