Vimperk, Philipsreut, Klaffer am Hochficht

30. srpen 2019 VaDo

Další z tras, které stojí za projetí je Šumavska strana Německa a Rakouska. Prásné točité silničky, pěkný asfalt, malý provoz a příroda ke koukání.

 

Vorderer Langbathsee

19. srpen 2019 VaDo

Neděle byla jako vytržená z jiného týdne - slunečná a horká - proti zbytku dní, kdy bylo spíše zamračeno a deštivo. Proto jsme na Langbathsee spěchali a chtěli tady být brzy. Nejen kvůli parkování blízko u vody (to taky), ale proto, abychom ve vodě byli co nejdříve.

A povedlo se. V 9:00 je na parkovišti jen pár aut. A do vody se chystají první potápky. Ale byli jsme rychlejší a ve vodě jsme první! Užívám se ticha a čisté studené vody (pod 7 metrů je jen 9°C). 

Dno je pokryté mrňavým plůdkem o velikosti cca 5-10 cm. Ale doslova pokryté. Tu a tam se objevuje velký pstruh. Ale fotit se nenechá. Dech beroucí scénérie, pozůstatky nějakého mola nebo mostku před výtokem z jezera. Nádhera. Kdysi jsme tady viděli spoustu štik (a tady), ale od té doby již nikdy.

Zakončeno kávičkou, zmrzlinkou a zákuskem po cestě domů u Kestnera.

 

Attersee - Unterwasserwald a Twin towers

11. srpen 2019 VaDo

Na Attersee nebylo tak moc hezky, takže mraky koupačů zmizely. Dokonce i zaparkovat se dalo, kde jsme chtěli, tedy skoro.  První ponor jsme střihli na Unterwasserwaldu. Moc jsme se nevyznamenali. V 10metrech domluva (potvrzení) o maximální hloubce 25m. A pak jsme vyrazili, ale každý asi tak 30° trochu jinak. Tomáš kolmo po svahu dolů, já mírně šimo ve směru předchozího sestupu. A po 2 minutách jsme se již nenašli. Takže návrat na hladinu. Já tam byl dříve, viděl jsem Tomovo ...… Číst více