Pichlingersee

19. březen 2017 VaDo

Kontrola Pichlingersee, stejně jako loni i předloni. Na louce nás vítá několik divodkých zajíců, kteří nijak neprojevují strach z člověka.

Bohužel, voda opravdu hrozná. Viditelnost kolem jednoho metru. Těšil jsem se, že bych, čistě teoreticky, mohl potkat toho velkého sumce. Ale popravdě, kdybych jej v této vodě potkal, tak bych do něj musel asi narazit. A to bych si znečistil neoprén. Takže dobře, že jsem jej nepotkal.

Nakonec jsem 20 minut věnoval tréninku. V dril, maska, switch na stage, odstrojení stage a opětovné nastrojení s maskou i bez masky. Ačkoliv měla voda krásných 8°C, lezl jsem ven zpocený jako myš. A mimochodem, celou dobu lilo.

 

 

Mondsee a Attersee Nussdorf

11. březen 2017 VaDo

I přes moc pěkný den trochu rozpačité..

Na Mondsee jsme původně chtěli na jinou lokalitu, ale voda byla zelenkavá již na hladině. Tak to ne. Zkusíme druhou lokalitu - na té už jsme byli - hned za tunelem. Voda vypadá lépe, tak nebudeme moc okounět a "vzhůru dolů". Hned jak jsme přijeli, přidusal traktor s modrákama a zkásnul nás o 8€. Hajzl.

Mondsee

Voda zelenkavá, viditelnost tak 2-3m. Pod 10 metry se dělá úplná tma a viditelnost se nelepší. Podél stěny pomalu klesáme k plošinám. U té poslední, s telefonní budku, se otáčíme a vracíme. Jirka nás opustil už dříve. Fakt to nemá cenu. Radost mi udělali pouze dva malý pstroužci asi ve 20 m. Ale to bylo tak vše.

Attersee, Nussdorf

Tak návrat na Attersee. Nová lokalita přímo v Nussdorfu. Je to vedle maríny, pod vodou je vyvázána oblast, kde se smí a nesmí potápět. Hned pod marinou je potopěný hausbot. Za ním pramice. Pár fotek a sledujeme linku dále. Končí u potopené kanoe. Tady na nás bafne jeden osamocený mník. Chvíli pokouším jeho trpělivost. Ale tu má velmi malou a v oblaku zvířeného bahna mizí.

Zkoušíme, kam se linka tahne dále, ale vzuch dochází, linka pomalu kopíruje dno a nic se neobjevuje. Tak točíme zpět a posléze končíme ponor.

 

 

 

Traunsee - krásná viditelnost

5. březen 2017 VaDo

Touto dobou bývá i na Traunsee pěkná voda. Ale je nutné to občas zkontrolovat. Tak jsme s Tomeme vyrazili. Mám s sebou křídlo na vyzkoušení. Tecline Peanut 21 Asymetric. Ale to dále.  Höbarthwandl První zastávka Höbarthwandl. Potěšilo nás, že jsou zde u cesty značeny parkovací místa a souvislý zákaz zastavení je nakouskovaný. To ještě loni nebylo, parkovalo se před barákem a obyvatelé, ačkoliv nikdy neodmítli nechat ...… Číst více