Slověnice, první ponor

19. říjen 2014 VaDo

Tak konečně jsme se dočkali :-). Lom ve Slověnicích byl otevřen zkušebně pro potápění. Takže bylo potřeba to pořádně omrknout.

Přístup v pohodě. I když se převlečete v altánku na parkovišti, je to do vody asi 80 metrů. Určitě pohodlnější než třeba na Cerekvi. Kvalit Bořenky to sice nedosahuje, ale to asi málokterý lom. Sociály a převlékárna se připravují, aby byly na zahájení provozu na jaro 2015. Takže 4 hvězdy.

Voda bude ještě asi o 4 metry výše než je současný stav. Na úplné dno jsme se nepodívali, protože v 7 metrech je zlom a celkem pěkná voda se mění v neprůhledný kal. Možná se někde dole viditelnost zlepší, ale v 10 metrech to ještě nebylo. Takže voda zatím za 2 hvězdy.

Ryby a rybičky. Zatím jsou nasazeny siveni a okouni. Měly by být i kapříci, ale ty jsme nepotkali. Siveni jsou naučeni na krmení, takže se dají dobře najít. A občas jsou pěkně zvědaví. Zarybnění na 2 hvězdy, ale věřím, že se to zlepší :-).

Keson v prostředku lomu je spojen se vstupem šňůrou a je velmi snadno k nalezení. V kesonu je možné se odstrojit a vystoupat jím k hladině. Celkem zajímavá zkušenost. Pěkná atrakce, takže 4hvězdy.

 Fotky

 

Podzimní Horní Cerekev

11. říjen 2014 VaDo

Počasí slibovalo pěkný podzimní víkend. Zbyněk má nový sucháč, tak nezbylo, než je (Zbyňka i sucháč)  jet vykoupat a namočit. Kam? Na Cerekvi je na učení a zkoušení to nejlepší místo, jsou tam plata, čistá voda a dostatek místa. Voda pomalu chladne a krásně se čistí.

Vyrazili jsme ve dvou napěchovaných autech flaškama. Vypadalo to jako expedice do Hranické propasti. :-) 

První ponor jsme nechali Zbyňdu s Radkem aby se srovnali s oblekem. Já jsem vyrazil s holkama na průzkum. Voda krásná, viditelnost okolo 8 metrů. Dole pod 10 metrů se to kazí, tak je kal a taky studená voda. Po 40 minutách jsme zpět u schodů. Holky už jsou prochlazený, takže lezou z vody. Klucí už jsou taky venku. Zbyněk prská a vyvěšuje inzeráty na prodej sucháče.

Na druhý ponor jdeme jen s klukama. Holky se přisáli k čaji s rumem :-)

Hned za zkušebníma platama ve větvích jsou dvě velké štiky. Chvilku pózují, pak je nebavíme a pomalu změní pozici, tak mažeme dál. Daleko ale neuplavali, při návratu opět míjíme jednu z těch dvou modelek. Ale vzduchu už moc, takže zastávka na focení se již nekoná.

Pod schůdky ještě pár cviků a pak z vody. Takže zdar a zase někdy příště. Doufám, že brzy  

Dřevěná ryba
Selfie
Zrcadlo
Modelka
Taaakhle velká byla
Z oka do oka

Blatná - Řečice

5. říjen 2014 VaDo

Tak konečně to vyšlo a vyrazili jsme za Danem Hofmanem do Blatné. Podívat se na sladkovodní medůzky. Slunce na nás zanevřelo, bylo stále pošmourno a pod mrakem, ale nepršelo. Voda pěkná, viditelnost okolo 3-4 metrů. Medůzek opravdu plno, vznášejí se okolo nás. Je to pěkné i když trochu zvláštní, když v lomové zelenkavé vodě se vznáší něco, co máme spojeno spíše s vodou slanou. Po 3/4 hodině je prvnímu zima, ...… Číst více