Další letošní lomeček

24. červenec 2011 VaDo

Opět jsme vyrazili na moc pěknou lokalitu - Lomeček. Trochu jsem měl obavy z množství návštěvníků, ale díky počasí, které nebylo tak úplně letní, jsme tam nakonec, s vyjímkou jedné německy hovořící rodinky, byly sami.

Ponory se vydařily. Nakonec, jsme tam strávili jsme tam skoro celý den. Viditelnost v prvních 5 metrch velmi dobrá. Dole bylo hustý mlíko. Ale to nevadilo, protože ryby se drží maximálně do 2 metrů.

Ráno tedy vedle množství kaprů a amurů setkání se dvěma štikami. Nechali se klidně fotit, modelky. Potom odpoledne v podstatě ten samý program, kapři, další ryby a štiky.

Všichni si odpotápěli své. I ti, kteří měli delší přestávku. Ještě párkrát, aby si zažili postupy a pohyb pod vodou a bude vše úplně v pohodě.

 

Bouřkové focení

11. červenec 2011 VaDo

Tento výken bouřkám přál. Pokud jste si chtěli nějaký ten blesk zvětšnit, v postatě stačilo nastavit foťák a sednout si a čekat.

Pár úlovků z víkendu tedy zde

úterý na Attersee

7. červenec 2011 VaDo

V úterý jsme vyrazili za hranice, podívat se také jinde pod vodu. Vybrali jsme si Attersee. První pomor jsme si vystřihl na lokalitě Unterwasserwald. Přijeli jsme vrzy, byli jsme na lokalitě asi první. Takže nastrojit a hurá do vody. Na hladině příjemných 12°C. Klesáme dolů k kmenům, v 10 metrech to pěkně řízlo a teplota padá skokem na 6°C. Ale také se vyčístila voda. Do těch 10-12 metrů byla viditelnost okolo 3 metrů díky jemnému planktonu nebo pylu. Ale potom se pěkně ...… Číst více

Irfan View 4.30

4. červenec 2011 VaDo

Potichu vyšel Irfan View 4.30, který přináší opět několik novinek, které potěší. Mnohem rychlejší načítání i velmi velkých JPG souborů Změny v dialogu ukládání (pamatuje se view mode) Nové vlastnosti v snímání obrazovky - výběr jen konkrétního objektu (menu, tlačítko, ...) a nové možnosti v automatickém pojmenování ukládaných obrázků. A nové ...… Číst více