Single na Cerekvi

19. září 2010 VaDo

Počasí mi přálo, takže jsem na plánu vyrazit na lom Cerekev nic nemusel měnit. Dorazil jsem tam poměrně brzy, ale i tak byly již asi dva páry pod vodou (asi, podle aut).

Takže hurá nastrojit, nezapomenout na foťák. A do vody. Je již poměrně chladná. Noci se již blíží hranici mrazu a sluníčko nehřeje tolik. Takže směr plato na druhé straně lomu, kde se zdržují ryby (štiky, candát, okouni). Po cestě se ke mně chce připojit jedna potápěčka. NIc proti ní, vypadá hezky i v neoprénu. Ale její buddy se po ní shání. Tak příště.

Štika - bohužel zezadu

U hodin malá zastávka postupu. Pád do 20 metrů. Hmm, zima (12°C), tma. Tak zase pomalu nahotu. Díra končí na hraně plata. Takže jsem tam,. kde jsem chtěl být.

Asi mám štěstí. Malých rybech je zde opravdu hodně. Asi tady ještě dnes nikdo z potápek nebyl. Prostě akvárko. A hned na kraji malá štička. Pomalu, aby byla pěkná fotka. Ne, staví se zády. Takže vycouvat, obeplavat, znovu pomalu přiblížit. A najednou nikde nic. Do všech ryb a rybech jako když střelí. Nikde nikdo. Důvod se objevil během pár vteřin. Okolo mne, tak na 2-3 metry projela štika matka. Žádný kvalt, ale také nijak pomalu. Prostě majitelka panství. Na dohled vydržela tak 2-3 vteřiny.

Počkal jsem ještě chvilku, jestli se rybičky nevynoří ze svých skovávaček. Ale ne, mrtvá voda. Takže pomalu návrat. Vzduch tomu taky odpovídal. Pár zastávek pro hraní, otočení vzhůru nohama (pořád mám z sucháče trovhu respekt), maska, výměna automatik. Aby se nějak vyplýtvlal vzduch. Chvilka focení lomového šrotu. A kapr, který mne vyjímečně nechal přiblížit.

A už je tady místo výstupu, takže pomalu na hladinu. Stejně již je čas, computer ukazuje 1:15 pod hladinou. Moc pěkné.

Hned potom jsme vyrazli na offroad show do Kaplice. Sliboval jsem si víc. Nakonec asi skutečné řidičské umění prokázali dva, co sjeli koryto potoka (i když jeden z nich si u toho lehnul na bok). I tak vyčnívali nad ostatní asi o dvě třídy. Nepočítám tedy profíika z track trialu, který se svým mercedesem předváděl celkem pěkné kousky, i když pro něj tam moc překážek nebylo. Jinak musím ocenit hlavně ochotu všech rozbít si svoje auto.

Položený

Internet Explorer 9 - první veřejná beta

15. září 2010 VaDo

MS Vydal první veřejnou betu prohlížeče Internet Explorer. Pravděpodobně se poučil z vývoje Windows Vista a Windows 7 a MS Office 2010, které prošly asi nejobsáhlejším veřejným testováním.

A musím říci, Internet Explorer 9 se opravdu povedl. Používám jej sice jen od rána, ale - nespadl ani jednou, i když jsem jej rovnou začal používat na vývojové funkce. A je rychlý!

Takže na první pohled

Lehce se změnil design

Z menu již nic nezbylo, jen tři ikony na pravé straně lišty. Řádka adresy a pole pro vyhledávání se smrskly v jedno. Nejsou dvě pole, je pouze jedno, pomocí kterého se vyhledává, zadává adresa, ...

Grafika a úvodní stránka nové záložky

nabízí naposledy otevřené stránky

Místo stavového řádku

je pouze stavový panel. Zobrazí se, jen když je co oznamovat uživateli. A nebo pokud je kurzor myši nad položkou, o které je potřeba informovat uživatele.

Poradce pro výkon doplňků

Při instalaci nebo zapnutí nebo vypnutí doplňku se spustí analýza zavedení doplňku - pokud doplňku trvá inicializace moc dlouho je nabídnuta jeho deaktivace.

Správce stahování

Konečně se objevuje správce stahování. Není sice nijak dokonalý, poskytuje pouze základní funkce stahování. Takže své oblíbené download managery nevyhazujte!

Hardwarová akcelerace

Pokud váš HW umožňuje, potom je webová stránka, respektive je vykreslování, akcelerována pomocí grafické jednotky. Rozdíl se zapnutou a vypnutou akcelerací je opravdu znát
 

 

P2V migrace od Microsoftu

13. září 2010 VaDo

Microsoft, podle serveru technet, vydává nástroj pro migraci fyzického počítače do virtuálního prostředí. P2V (Physical to virtual) migrace používá Microsoft Deplyment Toolkit a disk2vhd nástroj od Sysinternals pro převod fyzického disku na virtuální. Jak toto funguje a na co je použitelné Tento proces je použitelný pro migraci klientských počítačů s Windows XP SP3 nebo novějších na WIndows 7. Instaluje se Microsoft P2V Migration Toolkit a ten zmigruje ...… Číst více

Když je suchý oblek mokrý

12. září 2010 VaDo

Občas se stane, že do suchého obleku nateče. Možností je poměrně hodně. Mě se, naštěstí, povedlo jen mírné vytopení - špatně založená krční manžeta. Ale i kolem manžet na rukách nebo při poruše zipu může do obleku natéci. Ono stačí se oblékat za teplého dne. A zkondenzovaný pot také stačí na zavlhnutí obleku. Takže jsem přemýšlel, jak jej sušit. Nakonec jsem se inspiroval kdesi na netu. Tam sice byla konstrukce z měděných ...… Číst více

Ponor na hájovně a rozhledna

4. září 2010 VaDo

Dopolední ponor na hájovně dopadl úspěšně, hlavně díky Karlově navigačním schopnostem. Hájovnu jsme našli, viděli sumce. Paráda. Více na Octopus webu.     Potom jsme se vyrazili podívat na rozhlednu Jarník na stejnojmenném kopci nad Pískem. Pěkná procházka. A na závěr v dančí oboře mám pěkně zapózovalo stádo dančí při krmení. A cestou holky sbítaly houbičky. Bude polívčička. Kdo bude lítat? … Číst více

Navigace pro Windows Mobile zdarma

3. září 2010 VaDo

Tento týden mapFactor uvolnil MapNavigator Free edition pro Windows Mobile a pro desktopové Windows. Mnoho ohlasu nezpůsobil. Z známějších serverů se mu věnoval snad jen PalmServer. Tato navigace stojí za pozornost, i když to není žádný výkřik moderna a posledních technologií. Ovládání se snaží kopírovat známý TomTom, ale s vlastní logikou, kterou hned nepochopíte. Takže budete občas bloudit a hledat. Instalace Stažení navigace na adrese MapFactor ...… Číst více