Ledové velikonoční Attersee

31. březen 2013 VaDo

Nakonec ze všech, kteří se chystali s námi vyrazit, zůstali jsme... dvá. Ale nevadí, neohroženě vyrážíme vstříc jezerům. Na Dolním Dvořiští chumelenice. V Linzi leje - jenom prší. A čím blíže k jezerům, tím lépe. Dokonce jsme viděli (asi na 10sec) sluníčko.

Takže do gumy! Vyhrožovali nám mizernou viditelností. A hle - jedna z nejlepších, jako jsem zažil. Kolem 10 metrů. Takže první lokalita - Unterwasserwald. Viditelnost opravdu perfektní. I když tady bylo několik dvojic před námi a místy je vidět, že někdo chtěl kypřit dno jezera, sediment si rychle sedá.

Po skoro hodině jsme venku. Necháme nafoukat v naší oblíbené plnírně pod tlakem (Under pressure - doporučuji). Gulášek také stojí za zmínku. Prostě vynikající.

A další lokalita - Wandl. Zde potkáváme staré známé z Kapr divers. Ale již končí. Takže hup do vody. Plato, vrak auta, plachetnice, pár stromů a kořenů. Tomáš trochu kosnul, takže jsme to po půlhodině ukončili.

Parádní den. Vzhledem k tomu, že mi platí dálniční známka ještě příští týden.... Co kdyby.

Poznámka z rána o počasí - výborně naplánováno.

Video

Tak nám zabili Reader

18. březen 2013 VaDo

Tak nám zabili Reader, paní Müllerová.

Záměrně píšu Readér. Protože náhrada tohoto skvělého produktu ... je pro mně důležitá. Hledal jsem týden a nakonec našel. Jmenuje se FeedBuster .

Jeho idea je malinko jiná než byla myšlenka a provedení GReaderu. Ale skamarádili jsme se. Tak nám držte palce, ať nám to pár dní vydrží.

Majdalena

10. březen 2013 VaDo

Tak jsme se s Karlem konečně dostali na Majdalenu. Už loni jsme si to slibovali, ale nějak vždycky někdo nemohl. A letos nám v tom dvakrát zabránila sněhová kalamita. Ne že by pod vodou padal sníh, ale prostě se nedalo dojet na místo ničím horším než 4WD. A to nemáme. Takže teď to vyšlo. K vodě ještě nějakých 200 metrů musíme transportovat materiál na zádech. Ale to neva. Led je již měkký a snadno se láme. I když jeho síla je od 5 do 10 centimetrů. Karel se ...… Číst více