Attersee - Kohlbauernaufsatz a Schlierwand

27. duben 2015 VaDo

Dálniční známka se musí využít. Tak rychle zpět k Attersee. Tentokrát se na nás usmívá modrá obloha a průzračná voda. Je z letošních návštěv ta nejhezčí.

Kohlbauernaufsatz

Krásná lokalita. Stěna s několika atrakcemi (kozatá panenka) a dole pod stěnou lodička s kadibudkou, kterou loni měl v občance zapsanou jeden mník jako stálé bydliště. Asi se přestěhoval, tentokrát tam nebyl. Ani ti, co bydleli ve stěně. I když, buďme upřímní, počasí vylákalo ven spoustu potápek a tak jich tam před námi už pár bylo. Asi je vyplašili. Proměnlivá kvalita vody o tom vypovídala.

Po ponoru na lavičkách u vstupu do vody malá sváča. Němečtí potápěči, kteří si sebou přivezli i gril a soudek mi dělají chutě, ale do oktávky by se to všechno opravdu nevešlo. Tak doplnit zásobu plynů a jedem dál. 

Schlierwand

Jak jsem již jednou psal, jedna z nejhezčích stěn na Attersee, kterou jsem viděl. Takže jsem se podíval znovu. Naplavat ke stěně (zase jsem byl netrpělivý a začal točit doprava ještě před stěnou, jako kdybych to mohl urychlit). Takže vrcholu stěny doplouváme ve 20 metrech a překulíme se přes hranu. Padáme prostorem těch 10 metrů, které nás dělí od paty a pak kloužeme dál do tmy. Brzdíme pár metrů na čtyřicítkou, to už počítače vyhrožují dekompresí. Tak pomalu zpět do mělčích vod.
Nakonec malý trénink - bójka.

Asi mám letos štěstí na "zajímavé týpky". Tentokrát rodilý Čech s manželkou. A opět duchaplná rozmluva: "Vy jste potápěči? A co tady děláte?"

Fotky

Attersee - Unterwasserwald a Dixi (opět)

19. duben 2015 VaDo

V sobotu opět Rakousko. Provázelo nás krásné dubnové počasí, chvilku horko, chvilku voda a jednou dokonce sněhové vločky.

Jako první vybíráme Unterwasserwald. Krásné místo, pokud je dobrá viditelnost. A ta byla. Určitě přes 10 metrů. Takže jsme si to užili a z lesa se vymotali až v okamžiku, kdy počítače odpískali bezdekompresní limit. Mělkou vodou se couráme zpět. Ryb opravdu moc není. Jen jedna velká štika (k metru jí moc nechybělo) si s námi hraje na skovávanou. Chvilku je před námo, chvilku za námi. Když se jí pokusíme nadeplavat, tak zmizí úplně. Opravdu se vydařilo.

Na oběd a nafoukat do Under pressure. Čeština se jim tam rok od roku zlepšuje :-)

Další ponor je na lokalitě Dixi. Byl jsem tam před 14 dny s Radkem, ale proč si to nezopakovat. Už vím, kde lodičky jsou, takže fofrem k nim. Tam se plácáme opět do pípání computerů. Pak nahoru a travou zpět na vstupní místo. Opět bez ryb. Tak si Zbyněk aspoň přečetl noviny.

A pak již zpět na dálnici a deštěm zpět k domovu.

  

Štika - na focení se odmítala přiblížit.
Soustředění před ponorem
Čirý výbuch radosti
Co je tam dnes?
Četl s takovým zaujetím, až kusy lítaly

Attersee - Schlierwand - Dixi

4. duben 2015 VaDo

Tak další výjezd na Attersee. Dálniční známka se musí využit. Na sucháči vyměněné manžety a napouštěcí ventil. Tak snad všechno klapne. Z Čech vyrážíme za polojasného rána. Tak to vypadlo, že slíbená zima, déšť a sníh se nevyplní. Jenže kousek za Lincem už vypadá všechno úplně jinak. Teploměr spadnul na krásné 2°C a z nebe padají provazy vody. Když dojíždíme na Attersee, tak ...… Číst více