Outlook Configuration Analyzer Tool

14. únor 2012 VaDo

Microsoft uvolnil Outlook Configuration Analyzer Tool (OCAT). Je to vlastně jediný komplexní nástroj pro analýzu konfigurace MS Outlooku. Lze kontrolovat

  1. Kontrola počítače
  2. Kontrolovat a porovnávat předchozí reporty
  3. Import a Export reportů
  4. Obsahuje Exchange Remote Connectivity Analyzer Tool

Stahovat je možné v MS Download centru

 

 

Když stáhnete a nainstalujete OCAT, nastavte volby pro skenování s a spusťte jej. V reportu bude podrobná zpráva o konfiguraci MS Outlooku. Tato zpráva obsahuje mnoho parametrů o vašem profilu, a ukazuje známé problémy. Pokud je známo jejich řešení, odkazuje do MS KB centra..

 

Nekouřím 3 roky

13. únor 2012 VaDo

První článek o zahájení nekouření jsem napsal 12.2. 2009.

Pak jsem se několikrát pochlubil, že zatím ještě stále pravidelně nebafám. Jasně, občasný doutníček pro vylepšení pohodové situace si dám - a je mi také pěkně předhazován od ostatních "zatvrzelých" "odnaučených" kuřáků.

Takže po 3 letech si již mohu dovolit malé hodnocení

  1. Na cigaretu mám občas chuť. Přijde ale vždy celkem nečekaně. Nesouvisí to se situací. Na pivku si již na cigaretu ani nevzpomneu, byť se okolo vesele bafá. Ráno v chladném vzduchu cítím vůni cigarety na kilometry.
  2. Cigareta mi pořád voní - tedy pokud mi ji někdo nestrká přímo před oblyčej. Ale to mi vadilo vždycky. Jo, a pokud to nejní mentolka nebo Marska :-)
  3. Cigarety pomohou udržet soustředění. Teď to obcházím jinými berličkami (kafe).
  4. Po cigaretách se nehubne, ale po skončení s kouřením se tloustne. A nechtějte vědět, jak moc. 

A poznámka na závěr: těší mne, že si mohu bez rizika dát doutníček, aniž bych znovu bafal 20 denně. Ale dát si klasickou cigaretu a pěkně šluknout, věřím, že bych v tom zase lítal. Neumím kouřit stylem 2 denně. To kdybych uměl, tak jsem ani nekončil, to říkám otevřeně.