IE9 distribuce ve Windows Update

19. duben 2011 VaDo

Dnešním dnem se začíná distribuovat Internet Explorer 9 v rámci Windows Update. Pokud nechcete mít Internet Explorer 9 na svém PC (protože se vám "osmička" líbí nebo používáte alternativu), můžete jej zablokovat, jak je psáno v článku o blokování instalace Internet Exploreru 9.

Internet Explorer bude nabízen v několika vlnách podle polohy. Je to proto, aby nedošlo k zahlcení instalačních serverů. Internet Explorer nebude navíc povinná aktualizace, ale bude se nabízet v části volitelných aktualizací - uživatel musí aktualizaci vybrat a potvrdit její instalaci. A ještě nevíc souhlasit s licenčními podmínkami.

Dokončení pro všechny uživatele by mělo být cca v červnu. Od června také bude v nabídce pro uživatele Windows System Update Serveru.

Internet Explorer bude nabízen k instalaci pouze stanicím s Windows Vista a Windows 7 (Windows 2008 serverům také). Windows XP a Windows 2003 serverů se instalace netýká.

Clipboard v příkazové řádce

11. duben 2011 VaDo

S příkazovou řádkou je trochu potíž, hlavně pokud do ní nebo z ní potřebujete něco vložit ze schránky Windows. Protože přístup přes pravé tlačítko v kontextovém menu okna - upravit, označit, vložit. Jde to i klávesovou zkratkou (Alt+Mezerník), ale ani tak to není nic pohodlného.
Navíc text z příkazové řádky pokud je zalomen, se vloží také zalomený na tom samém místě. A pokud je výpis delší, je práce s tímto pěkně na nic.

Získat například výpis adresáře a ten vložit do schránky, pokud je tam dlouhý návet souboru... Probllém a práce minimálně na pár minut.

Ve Windows 7 existuje ale jeden perfektní příkaz. Jmenuje se Clip. Umožňuje umístit do schránky výpis jakéhokoliv příkazu, který vypisuje na obrazovku. Tedy i výstupu scriptu a podobně.

Příklad z předchozího by vypdal tedy takto: dir | clip. Vyzkoušejte.

Toto můžete tedy použít nejen ve scriptech vbScriptu nebo i powershellu. Ale Poweshell obsahuje (neobsahuje, je možné si jej stáhnout) jeden mocnější nástroj. A to get-clipboard, out-clipboard a write-clipboard. Nástroje pro scriptera skoro nedocenitelné. Získáte je na stránce projektu Powershell Comunity extension.

Nastavit Outlook 2010 pro práci s Google Maps

6. duben 2011 VaDo

Pokud vám taky vadí, že Outlook 2010 svoji funkci "Ukázat na mapě" na kartě kontaktu směřuje na Bing, který v našich končinách je, mírně řečeno, nepoužitelný. Takže hurá, možnost změny je na světě a je poměrně snadná. Google  Stačí změnit klíč v registrech. Najděte v registru klíč "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Outlook\Options\General" a v něm položku "MapScriptURL". POkud není, vytvořte ji. Je typ REG_SZ. A do ní zadejte hodnotu http://maps.google.com/?q=<0s>, ...… Číst více

Lomeček Starý Klíčov

3. duben 2011 VaDo

V neděli jsem se byli podívat na Lomečku, Starý Klíčov. Malý, velmi pěkný lom s udržovanou vodou a okolím. Příjemný správce, nejenom potapěč, ale i koňák. Na Lomeček se dá z ČB dostat za cca 1,5 hodiny jízdy autem, takže není ani o tolik dál než Horní Cerekev. Kvalita vody je myslím hodně podobná té na Horní Cerekvi.  Dnes byla viditelnost cca 4-5 metrů. A to stejná v cca celém profilu. Lomeček je relativně malý, ale je ...… Číst více