Zelený Internet explorer

28. březen 2011 VaDo

Microsoft spolu s lidmi od Intelu vyzkušeli ještě další test, který by měl porovnat Internet explorer s ostatními prohlížeči. A to, jak spolupracuje s ostatními komponenty v počítači a jak moc počítač dokáže zatížit. A tím pádem, jak moc zatěžuje životní prostředí.

Ono jde v podstatě o prkotinu, ale pokud jedenu verzi (typ) prohlížeče používají skoro 2 miliardy lidí, potom každý ušetřený wat je celkem darda.

Jak se testuje

Měří se celkem 6 scénářů včetně referenčního. Na každý test se ponechal čas 7 minut.

  • Windows 7 bez běžícího prohlížeče - to se bere jako referenční spotřeba
  • Spuštění prlohlížeče do stránky about:blank
  • Načítání stránek z jedné z nejpopulárnějších sítí v HTML 4
  • Spouštění stránek s HTML 5
  • testy vykreslování grafiky - animace

A jak to dopadlo. Testy si zadal Microsoft, takže jak to asi dopadlo? Vyhrál, kdo jiný, než IE9 těsně následován Firefoxem 4. Potom Safari, Opera a Chrome (do toho bych to neřekl, protože má celkem spartánské prostředí)

Graf výdrže na baterie

Zdroj: The Windows Club

Firefox a podpora náhledů na hlavním panelu

21. březen 2011 VaDo

Tak, pod vlivem oznámení vydání ostré verze Firefoxu 4.0, jsem jej instaloval. Podle výkonostním testů se skutečně ve výkonosti přiblížil tzv na dochcání k ostatním konkurentům.

O tom více v článkui Jaký prohlížeč použít.

Modifikovaná tabulka bude na závěr článku. Ale chtěl jsem jen upozornit na nastavení Firefoxu, které je skované v hlubině. MSIE zobrazuje na hlavním panelu miniaury všech záložek (pokud jich není více než 20). Ostatní konkurenti to také (nevím proč) nedělají. Asi aby se odlišily.

Zapnout to můžete ve Firefoxu takto: spusťte novou záložku a do pole pro adresu zapište about:config. Enter. A ujistěte prohlížeč, že budete hodní a nebudete dělat neplechu v nastaveních. Najděte položku "browser.taskbar.previews" a povolte ji. Restartujte prohlížeč.

 

Pro operu toto jde zapnout také.Stejný postup jako v případě firefoxu: tedy záložka s adresou about:config. Tentokrát hledejte "Use Thumbnails in Tab Tooltips". Zapněte ji.

 

Google se svým Chromem dělá drahoty. Opět se potvrzuje, že Chrome bez rozšířeních není použitelný a každé rozšíření jej zpomaluje. Mělo by to jíti, pokud spustíte Chrome s parametrem "--enable-aero-peek-tabs". Ale nějak to nechodí. Našel jsem pár informací, které odkazují na to, že toto chodí pouze v developer verzích. Nevím, proč.

Pro úplnost: MSIE to má v základu zapnuté. Povolit můžete v Nastavení -> karta obecné záložky -> záložky -> Zobrazit náhledy na záložky...

.

 

Prohlížeč SunSpider   Google benchmark  
MSIE 9.0 RC 211,8 100% 2595 28%
Firefox 3.6.15 2475,4 9% 585 6%
Chrome 10.0.648 246 86% 9128 100%
Opera 11.01 248 85% 1919 21%
MSIE 9.0.8112 213 99% 2494 27%
Firefox 4 RC2 300 71% 2991 33%

 

Je potřeba ale připomenout, že Firefox při testech nic nezobrazuje. Kde ostatní prohlížeče pěkně pracují a vykreslují, Firefox zachovává stránka beze změny. To bych považoval ze lehký podvod., protože právě vykreslování je ta nejpomaleší operace. Ale nakonec, udělejte si obrázek sami.

Group Policy pro Internet Explorer 9

16. březen 2011 VaDo

Existuje více než 1500 zásad skupin pro správu a nastavení Internet Exploreru 9. Konfigurace tedy může vypdat jako skoro nemožná. Tabulka z Microsoftu uvádí nastavení zásad pro počítač a uživatele obsažené v šablonách (ADMX / ADML) dodané s Internet Explorerem 9. Nastavení zásad v této tabulce obsahují nastavení pro Internet Explorer 5, Internet Explorer 6, Internet Explorer 7, Internet Explorer 8 a Internet Explorer 9. Stažení tabulky s popisem ...… Číst více

Jaký prohlížeč použít?

14. březen 2011 VaDo

Doplnění testy byly prováděny ještě na MSIE 9 RC. Včera jsem instaloval verzi 9.0.8112 - tedy ostrou verzi - a podrobil ji stejným testům. Výsledky se prakticky neliší. Viz tabulka. Na trhu máme v tuto chlíli 4 základní prohlížeče. Dovolím si opominout Safari, protože mi stále nepřijde jako plnohodnotný prohlížeč. A přiznám se, že na běžnou práci preferuji Internet explorer. Takže v tuto chvlíli mám na svém PC instalovány MSIE 9 ...… Číst více

IE 9 a klávesové zkratky

10. březen 2011 VaDo

Interner explorer 9 ve své finální podobě by měl být dostupný 15. března 2011. Zároveň se spouští kampaň za snížení podílu Internet exploreru 6, který je z tohoto pohledu již kmetem a brzdou v dalším rozvoji internetu - tedy spíše webů. I když některé weby již Internet explorer 6 ignorují a s ním si je již neprohlédnete. Klávesové zkratky Z pohledu uživatele jsou klávesové zkratky zajímavou možností zvýšit ...… Číst více

Schladming

6. březen 2011 VaDo

Pro mne asi poslední letošní lyžování. Schladming. Stále výborně udržované sjezdovky - napříč poměrně vysokým teplotám - skoro 15°C odpoledne. No a perfetní výběr počasí - ažuro od rána až do večera. Takže začnem chystat potápěčské vybavení. Pokud vydrží nízké noční teploty, možné ještě chytnem potápění pod ledem. … Číst více