Dropbox, Sky drive, Google drive

30. duben 2012 VaDo

Bitva mezi těmito třemi hráči má zatím jediného vítěze. A tím je, naštěstí, uživatel. Popravdě, neřeším to. Již dlouhá léta používám Dropbox, svého času v podstatě jediný použitelný. A nyní měnit kvůli pár stovkám mega navíc nebudu.

Takže, pokud si někdo právě teď usmyslel použít nějaké úložiště - ať je to Drop box. Pokud kliknete na tento odkaz, dostanu za vás 0,25 GB. A vy také odstartujete s touto kapacitou nad standard.

Scriptujete Excel? Pak bacha!

18. duben 2012 VaDo

Používáte scriptování Excelu? V pořádku. Ja ano, rád. Ušetří to spoustu klikání. A pokud je potřeba nějaká data pravidelně zpracovávat a odeslílat uživatelům, co jiného jim dát, než soubor v Excelu.

Nemohl jsem si vynachválit až do... teď. Přenesl jsem svoje scripty na Windows Server 2008 R2 x64. Paráda, testovací spuštění z konzole proběhlo k úplné spokojenosti. Takže se naplánovaly úlohy a ... Tím to začalo.

Soubory, které měly být, nebyly. Proč? Testovací běh v pořádku, soubory jsou na svém místě. Po naplánované úloze ne. Oprávnění? Starý trik - spustit jako admin.  Stále ne. Kde je chyba?

1. set oExcel=wscript.createobject("Excel.Application")
2. oExcel.Visible = false
3. oExcel.Workbooks.Open reportFile

Řádek číslo 3 vygereuje chybu: 1004 - Aplikace Microsoft Office Excel nemůže získat přístup k souboru c:\xxx\soubor.xls.

Soubor
  • Existuje
  • Uživatel na něj má oprávnění pro Change

 

Takže tedy velký bratr. Počet výsledků, které jsem našel svědčí o tom, že nejsem sám: Stránka 1 z přibližně 47 300 výsledků (0,24 s). Tak tedy se tím budem probírat. Po několika hodinách, kdy jsem probral možné hotfixy, rozumná, rozumně vypadající a úplně pitomá a mystická řešení, jsem to našel! Už jsem zkoušel ten server zaříkávat. Nepomohlo.

Řešení chyby 1004 - pro MS Office

Na Windows 2008 x64, Windows 2008 RS x64

Vytvořte složku
%SYSTEMROOT%\syswow64\config\systemprofile\Desktop

Na Windows 2008 x86, Windows 2008 R2 x86

Vytvořte složku
%SYSTEMROOT%\system32\config\systemprofile\Desktop

 

Já vím, kravina. Funguje to. A touto chybou, pitomou, je postižen nejen Excel, Word taky.

A pokud používáte na základní scriptování jiný jazyk, neradujte se. Powershell - to samo chování. Spouštění automatizovaných maker - to samé chování.

Excel a funkce Weeknum

17. duben 2012 VaDo

Funkce Weeknum není nijak exponovaná, ale občas je ji potřeba použít. A zde jsem narazil. Excel 2010 a dodneska neumí počítat s evropskou normou číslování týdnů (EN 28601) v roce - tedy že týdnem číslo 1 je ten týden, který má alespoň 4 dny v tomto roce. Takže funkce Weeknum, ui když se zdá, že většinou funguje správně, v tomto roce fungovat nebude. V tom příštím zase ano. A jediná pomoc? Napsat si vlastní funkci s využitím ...… Číst více

Zamyšlení o odvykání cigaretám

18. duben 2012 VaDo

Dovolím si malé zamyšlení nad centry pro pomoc s odvykáním. Protože mne masíruje každé ráno reklama nějakého centra. Pokusil jsem se jej najít na webu (adresu si nepamatuju, to nejde). Poznámka na zívěr pro spojení reklamy a webu. Takže zmíněné centrum pro odvykání jsem nenašel. To se skovává na stránce XX, na kterou jsem se nedostal. A nic zvláštního si nepamatuji. Center je spousta, ale vše, ...… Číst více

Edice Windows 8

17. duben 2012 VaDo

Windows 8 přinesou, zdá se, zjednodušení v správě edic. Zdá se, že budou pouze tři edice - Windows 8, Windows 8 Pro a Windows 8 RT.A co je co? Windows 8 Tato edice by měla být nástupcem Home edicí Windows. Nebídne veškeré funkce, které home edice, a ještě něco navíc, co původně bylo skováno ve edicích Windows Ultimate a Enterprice. Windows 8 Pro Tato edice je určena pro firmy a profesionály. S Windows 8 ve firmě nemáte co pohledávat. Do firme ...… Číst více