Horní Cerekev - příště plánky?

24. červenec 2016 VaDo

Po nějakém krátké čase opět na Horní Cerekvi. Kam jinam? Potřebuji najít lokalitu, která je na rozumné dojezdové době, je tam pěkná voda, rozumné zázemí a také něco vidět. A na Bořence mně naštvali. Takže volba je jasná.

A Cerekev opět nezklamala. Sice jedna z potápěk, chystajících se do vody, nám trochu pokazila náladu konstatováním, že se voda hodně zhoršila. Po skoku do vody přišlo překvapení. Viditelnost je horšní než třeba minulý týden, ale stále kolem 3-4 metrů. A teplota v horní vrstvě 21°C, což našim dvěma malým potápkách také vyhovuje.

Klasické obkroužení. S každou štikou se musíme pozdravit, optat na zdraví a tak. Není divu, že se nad díru dostáváme opět až po 40 minutách. Na druhé straně nás čeká překvapení. Sem asi moc potápěčů nedoplave, tak je tady krásná voda s viditelností okolo 5-6 metrů. A jak vplouváme do oblasti, které jsou v dosahu ostatních po druhé straně, opět viditelnost klesá na ty známé 4 metry.

Navštíme sumce v domečku. Pěkne roste. Doufáme, že jej někdo nevyloví, ať je na co se koukat. Cerekev je zarybněná hodně, tak tu takový nenažranec nemusí vadit. Po chvílí narážíme na další podobný domeček, který jsem ještě neznal. A je tam také pan domácí, jen o dost menší. A s větší trpělivostí.

Ale pak již nás (mne) žene fyziologická potřeba raketovou rychlostí z vody. Já fakt začnu uvažovat o plínkách.

Když jsme vylezli na horu a začali se odstrojovat, loučili se s námi dva potápěči slovy: "Přijeli jsme po vás, nastrojili jsme se odpotápěli jsme se, sbalili jsme se a nasvačili jsme se. A vy teprve lezete z vody." 

No jo, bylo to krásných 107 minut.

 

 

Bořená Hora, zkopaná voda, drahý vstup

22. červenec 2016 VaDo

Po dlouhé době zase na Bořené Hoře. Naposledy v únoru :-) 

I když jsem sám a je středa, voda je místy zkopaná do neprůhledna. Nejlépe je vidět dole na dně a pak okolo 8-10 metrů. To je viditelnost okolo 5-6 metrů. Na platě s Pragovkou je skoro neprůhledno. U vrtulníku to jde, ale žádná hitparáda. Asi jsem zmlsaný z Cerekve.

Navíc mně naštvali již u vstupu. Ještě nedávno 150,-, pak 180,- a teď 180,- + 30,- za auto. Jděte do háje, to už se mi zdá lehce přitažený za vlasy.

 

 

 

Noční ponor na Horní Cerekvi

17. červenec 2016 VaDo

Plánovaný noční ponor na  Horní Cerekvi se nám povedlo nejen zorganizovat, ale i uskutečnit. Díky službě z lomu, která tam s námi vydržela do popůlnočních hodin. Po třech dnech vytrvalého pršení a citelném ochlazení se nakonec v pátek udělalo lépe a počasí vydrželo i do soboty. Takže potápění nic nebránilo. Přijeli jsme na lom před 22:00 hodinou, nebe, do té doby zatažené, se nakonec umoudřilo a vyjasnilo, takže se objevil měsíc ...… Číst více

Horní Cerekev - třikrát a dost

10. červenec 2016 VaDo

Pravděpodobně si myslíte, že jsem blázen, po třetí za sebou [1], [2] na Horní Cerekevi. Ale co naděláte, když je tam tak hezká voda, spousta ryb. A navíc se ke mně přidala dcera, která ve vodě nebyla půl roku. Tak to jako výmluva (Stejně mně to i po 120 minutách bavilo).      … Číst více

Opět Horní Cerekev - proč ne?

3. červenec 2016 VaDo

Po týdnu a kousek opět na Horní Cerekvi. Pokud je něco pěkné, tak proč si to nezopakovat?  Tentokrát scénář trochu jiný, dáme to kolem dokola. Přijíždíme mezi prvními, ve vodě jsme asi úplně první. Hned na začátku jeden apel. Již podruhé jsem z vody lovil rošty schodů. Byly naházené dole pod molem. Pokud chytnete toho, kdo to dělá, dejte mu přes držku! Ale pak již do vody. Hned na úvod několik krásných štik. Pak delší ...… Číst více