Miličín

4. červen 2018 VaDo

Tak pod skoro roce opět na Miličíně. Potápění pěkné. Voda byla celkem průhledná, tak 3-4 metry. Ale jen v rozmezí mezi 4 a 6 metry. Nahoře bylo zakaleno. A dole bylo vysloveně mlíko. Přesto mně to bavilo. Vždyť Miličín byl někdy kolem roku 2000 můj první tuzemský lom (ano, papíry jsem dělal v moři).

Fotky dneska nebudou, protože když necháte foťák celý den v autě rozpáleném na 70°C, tak se po zanoření do vody teplé slabých 8°C co? Zamlží, volové. A nepomůže ani pytlíček na vstřebání vlhkosti. Tak si to pamatujte!

 

Traunsee a Langbathsee

2. červen 2018 VaDo

V sobotu jsme se vyrazili podívat na Traunsee. A chceme se podívat i na Vorterer Langbathsee, ale naše Arge karty jsou už prošlé. Tak je hlavně nutné koupit nové. Takže zkusíme Traunkirchen. Je tam pěkná stěna a také divecentrum.

Traunkirchen

Zjistíme, že divecentrum je zavřené. Voda na pohled nic moc, lehce zakalená do zelena. Ale když jsme tady... Jdeme do vody, třeba někdo přijde zatím do dive centra. A pod vodou překvapení. Pod 6 metry se voda nádherně otvírá a vidět je, kam až lampa dosvítí. Jeden z nejhezčích ponorů na této lokalitě. 

Ryby se ale drží v nic moc vodě, která je celkem teplá. I štiku potkáme, ale pakuje se hned pryč.

Po ponoru v divecentru nikdo, ale když zajdeme do hotelu, překvapení. Arge karty prodávají na recepci. Tak kartu máme.

Langbathsee

Vyjeli jsme si na Langbathsee. Voda krásná, studená. Parkoviště poloplné, ale potápěči žádní. Pod vodou spousta malého potěru. Občas se před námi mihne pstruh, ale nepostojí.