Trhová Kamenice, Leštinka, Borek

23. červenec 2017 VaDo

O víkendu jsme se jeli podívat na  lomy pod Hradcem Králové. Letos padl los na Trhovou Kamenici, Leštinku (hlavně kvůli plnění) a Borek. Loni bylo kolečko trochu jiné - Holetín, Srní, Leštinka, Mokrýšov

Trhová Kamenice

Lom v Trhové Kamenici jsme museli chvilku hledat. Ale nakonec jsme lom našli. Dlouhý příjezd lesně-polní cestou. Pak projít kousek k lomu a otvírá se krásný pohled na lom, který má krásnou modrozelenou vodu. Tak hup tam. Pod 7 metrů je viditelnost dost mizerná, ale nad sedmi metry je moc pěkně. Sluneční paprsky prosekávají hladinu. Na lomu se asi vločkovalo, je tam pár uhynulých ryb, na kterých začínají hodovat raci. Ale velký jeseter je v pořádku, velcí kapři také.

Leštinka

Pak oběd v Trhové Kamenici a hurá na další lom. Leštinka. Hlavně kvůli plnění flašek. Přeplaveme po drátech do skanzenu a pak druhou stranou zpět. Spousta raků, okouni. Nakonec jsme přišli na to, že ostatní ryby se stáhly na krmení do rohu lomu. Tam to bylo jako v Rudéme moři. 

Při odjezdu potkávám Mišu s Liborem. Tak chvilka na pokec, kde je co nového, kde kdo se potápí a hraje.

Borek

Borek bereme cestou zpět. Při příjezdu prší, ale během převlékání přestane a když jsme pod vodou dokonce svítí slunce.  A při převlékání taky, takže holky, které byly v mokrém, jsou spokojené. Aby ne, dole bylo 9°C a tak trochu vymrzly. I když já v tom šusťákovém podobleku taky.

Holky jsem protáhl po největších atrakcích (ponorky, wartburg, mina). Autobus jsme vynechali. A pak na rybičky do stromů. Spousta raků a štika hlídačka na bráně.

Navíc na Borku potkávám pár kluků, kteří před pár lety s potápěním začínali. Potěšilo mne, že se stále potápějí.

 

 

 

Horní Cerekev - sumec albín

16. červenec 2017 VaDo

Původně se mělo jen zajet podívat na Pichling. Ale nakonec je vše jinak. Ráno padá z nebe voda a nikomu se nechce z postele. Ale při pohledu na meteomapu to vypadá, že by kolem poledního mělo na Horní Cerekvi přijít okno lepšího počasí. Tak proč to nezkusit,

Skoro celou cestu prší. Ale před příjezdem na lom nakonec přestane. Vypadá to na dokonalý načasování. Tak převléct a do vody. Jako vždy kolem dokola. Prý tady byl vidět sumec albín. Prý.

Štiky - už některou z nich poznám podle kresby - jsou všude. Sumec pantána není na svém místě, to je zklamání. Ale o kus dál bydlí, hádejte kdo, sumec albín. Je tady! Bohužel se mi je nepodařilo vyvotit.

O kus dále další sumec a štiky, 

Jo - skoro celý ponor svítilo slunce. Po převlečení se začalo zatahovat a cestou domů zase chcalo. Prostě dokonalý načasování!

 

 

 

Horní Cerekev - spousta štik

9. červenec 2017 VaDo

Kam za potápěním? Kam jinam, než na Cerekev. Před pár týdny viditelnost na lomu Horní Cerkev nebyla nic moc. Tak jsme sem jeli se smýšenými pocity. Ale ne, pyl klesl do nižších vrstev vody a do cca 5-6 metrů hloubky je luxusní viditelnost okolo 5-6 metrů. Pak je to horší, spíše 1-2 metry. Nejsme na lomu sice první, ale mezi prvními rozhodně ano. Po nás dorazila ještě parta z Prahy. Tak na nic nečekat a do vody. Jako vždy, lom kolem dokola. Hned na úvod několik ...… Číst více

Attersee - Nussdorf

2. červenec 2017 VaDo

České lomy hlásí mizernou viditelnost. Co Rakousko? Prý 4-6m. Musime to zkontrolovat!  Atterse vypadá z hladiny krásně čistě, ale po zanoření je to horší. Pod 5 metry je viditelnost oloko 5 metrů a vše je hodně mlíčné. Klucí ještě na lokalitě Nussdoft nebyli. Ubrečené a mrholivé počasí nám hraje do karet. Nikde nikdo. Vrah hausbótu projedem několikrát. Je zde jen pár okounů. Pak rozcestníky (z Malediv se klucí před pár týdny ...… Číst více