Egypt - Hurghada

30. září 2017 VaDo

Po 4 letech opět v Hurghadě, opět u Panorama Divers. Je to hezký a trochu i smutný návrat. Můj pocit, je že moře pomalu upadá, už není tak zarybněné. Nebo se vzpomínky časem idealizují?

Hned na úvod nás přivítalo rozfoukané moře, což lehce nadlehčilo i naše žaludky. Ale to jen tak, aby nám ukázalo, kdo že je tady pánem. A pak už bylo jen vlídné a foukalo tak trochu, abychom se moc nenudili.

Díky větrům jsme polovinu ponorů dělali jako driftových (to já rád).

A pochopil jsem, proč delfín utopí potápěče. Potkala nás pod vodou parta asi 10 kusů a strávili s námi krásných 12 minut. Naštěstí to bylo hned na počátku ponoru, tak byl klid. Ale vzduch v tu dobu kontroloval opravdu málokdo.

Ale dost keců, fotky jsoi lepší A díky Pavle, Ewě, Ewitě a Shelley :-)

 

 

 

Podzimní Attersee

9. září 2017 VaDo

Na Attersee jsem se po létě strašně těšil. Nějak mi chyběla studená voda, kopce nad hlavou... 

První ponor na lokalitě Wreck Dixy. Zkusíme najít vraky plachetnic. Voda byla bohužel po deštích poměrně kalná. A já vzal zimní výbavu, zabalil, nezkontroloval. A vymstilo se. Hned při nasazování ploutví zjišťuji, že mi teče do pravé rukavice. Sundat, nandat. Zdá se v pořádku, jen prsty se mi koupou ve vodě. Ale zdá se, že nepřibývá. Po 20 minutách ponoru ve 20 metrech se najednou něco odšpuntovalo a do rukavice začalo ne téci, ale přímo lejt. To nemá cenu, mažeme nahoru.

Vyměním rukavice suché za rukavice mokré a protože ve flašce máme ještě polovinu, jdeme do vody. A to se rozhodl stávkovat záložní počítač. Ten jsem si vzal s sebou, protože můj Gallileo ukazuje nízký stav baterie. A Galliileo stále žije, ale Alladin od Cressi se na to vykašlal a jediné co zvládl bylo píp-píp.

Mimo jiné jsem pocvičil prái se stagí.

Ale nakonec hezký ponor dohromady asi hodinu.

Před druhým tedy aspoň základní údržba. Alladin dostal nové baterie, rukavice jsem zkontroloval. Na díru to nevypadá. Druhý ponor na lokalitě Liebesbrücke. Vše klaplo. Až na mizernoiu viditelnost. Do rukavice neteklo, počítače pracovaly, skoro hodina ve vodě. Tak nějak jsem si to představoval.

Nakonec mi spravily chuť malé štiky, které byly v 5 metrech v rávě. Tak jsem s nimi strávil hoodně přetaženou dekompresi.

Fotky nejsou, voda mizerná.

 

 

Máme "velkého" potápěče

7. září 2017 VaDo

V neděli jsme jeli na Bořenou Horu. Věrka potřebovala upgrade svojí licence z junior na dopělého potápěče. Přezkoušení dělala v ne úplně ideálních podmínkách. Místy viditelnost okolo jednoho metru, v průměru spíše okolo 2-3 metrů. Vyzkoušel jsem se podívat k pontonům, ale bylo to úplně stejné.  Ale zpět k naší potápčce. Všechny úkoly na ní nakladané v pořádku zvládla. :-)   Gratuluji!… Číst více

Velká Amerika - skoro sami

2. září 2017 VaDo

Tak se se konečně dostal do Velké Ameriky. Celý pátek lilo jako z konve. Ani sobota neměla být jiná, ale nakonec se počasí umoudřilo. A díky propršenému pátku jsme byli na lomu skoro sami Prostě potápěčská paráda. Amerika je pneumatikový lom. U sedmdesátě jsem přestal počítat. Zarybnění je celkem slušné. Začal jsem v pravé jámě, kde byla viditelnost cca 5-6 metrů. Udělal si kolečko, něco nafotil a pak se přesunul do levé jámy. Tam je ...… Číst více