Jak se ztratit na Cerekvi

26. srpen 2011 VaDo

Úmorný vedro bylo již v 10:00 hodin, když jsme dorazili na Cerekev. Ale co, za chvíli jsme ve vodě. Těšil jsem se, protože na posledních dvou ponorech to bylo parádní, spousta nebojácných štik, sumec. A viditelnost, přímo lomově pohádková, komem 6 metrů.

Všechny fotografie

Plán je jasný, zhruba ve 2 až 5 metrech obeplavat lom proti směru hodinových ručiček. Ale ouha, viditelnost kolem 3 metrů se s přibližováním ke koupališťové části krásně zmenšovala, až na pouhý metr. Ale nevadí, jsme staří mazáci, tady je padající skála, tady hrana oddělující hloubku od "plážové" části. Takže odbočka doleva. Až potud vše OK. Hrana je tady, za cca 10 minut jsme u protější stěny. Ale za 10 minut tam najsme, hrana zmizela v kopičce štěrku, hloubka místo očekávaných 6 metrů je 10m. Kur*a, kde to jsem? No to nevím. Podle teorie bych měl pod 60° doplout na protější stranu, ale v tu dobu již něvěřím nikomu a ničemu. Takže výstup volnou vodou, bezpečnostní zastávka prověří všechny, vidíme jen sami na sebe - a to špatně. Kouknu, nahoru, opatrně, aby mně moc lidí nevidělo (vostuda, ztratí se na Cerekvi). Předpoklad azimut 60 byl správný, ke břehu to bylo cca 15 metrů. Ale jakou hranu jsem chytil a nebo kde jsem uhnul, to tedy fakt nevím.

Pak již paráda, čím dále od páže, tím čístší voda. Po hodině a čtvrt ven, skočit nafoukat ke krematoriu (ono tam není, ale to nevadí). A hurá do vody, tentokrát po směru hodinových ručiček. Viditelnost ještě horší, u pláže skoro nulová. Ale jinde se ty cca 3 metry drží.

 

PS: Ryby někam zalezly, v tom vedru. Ale stejně to stálo za to. 3 hodiny pod vodou, to se nepovede každý den.

Opět Lom Horní Cerekev

11. srpen 2011 VaDo

Za krátko jsem se opět ocitl na lomu Horní Cerekev. Namlsaný po nedělním nádherném ponoru. Tentokrát sice počasí nic moc, kiša chorvatsky, chcalo česky.

Navíc se Peťa oblíkal s takovou silou, že si vytrhnul zip na neoprénu (tedy za vydatmé pomoci Karla).

Fotky z ponoru, škoda toho sumce, byl nádherněj, vypasanej, ale stejně jsem to nestihnul.

Lom Horní cerekev, srpen 2011

8. srpen 2011 VaDo

V neděli jsme se, pro mně poněkud neplánovaně, vypravili na lom Horní Cerekev, K výpravě jsem se přidal, protože jsem a) jsem na Cerekvi od února nebyl, b) jsem letos nějakej nevypotápěne. Podle očekáváni se na tam sešli desítky potápek. Ale my jsme jinačí, dali jsme si svazarmovský úkol ji obeplavat. Tím jsme si vyhly kontaktu s ostatními, kteří se zůstávali převážně u vstupu a vyděli spoustu života, který byl vytlačen k protějšímu břehu. Takže ...… Číst více