Lomeček, únor 2014

22. únor 2014 VaDo

Po pár týdnech bez dusíku v žilách jsem se do vody těšil. Takže vyrazíme s Tomášem na Lomeček, kde je asi, podle dostupných informací, nejlepší voda.

Bohužel, Tomáš má den blbec. Nejdříve vyfasoval flastřík ve Strakonicích za rychlou jízdu (64 na výjezdu ze vsi). Zamrzí. A pak hned po pár kilometrech se trhá klínový řemen a stojíme na benzínce. Co se dá dělat, voláme o pomoc. Nejdříve servis, ale je blbý čas. Mototechny mají zavříno a v servizu klíňák nemají. Nakonec pro nás přijela Veverka naším autem. A protože je teprve po poledni, vyrazíme na Lomeček a auto vezmem na lano cestou zpět.

Na Lomečku voda skoro čistá. Kolem 5m. Ale je zataženo. Nevadí, hup do vody. Najdeme v zadní části spoustu malých rybiček. Tam by mohla být někde štika, drží se u krmítka. Pak se otočím a koukáme si z oka do oka. Štika je teritoriální ryba, takže druhá za kamenem mně dost překvapila. Ale pak jsem pochopil. Mají námluvy. Rybičky je nezajímají, potápěči taky ne. Když se náhodou dostaname s Tomem mezi ně, tak se skrz nás vysloveně procpe, jen aby neztratila (neztratil) družku z dohledu.

Necháme je tedy být, mrknem na hejno kaprů. Jeseteři se krmí u pozorovatelny a tam se nesmí :-). Asi je to dobře. Zdenek sice tvrdí, že mu vodu kalí potápěči, ale podle mne jsou to krmící se ryby. Už jste viděli kapra nebo jesetera v plném krmícím zátahu? To je horší než hluboká orba.

Cestou zpět se podíváme na štiky. Pokračují v námluvách a potápky jsou jim ukradené. Ještě chvilku s nimi pokecáme.

Po hodině a čtvrt lezeme z vody. Zalezlo za nechtema, ale jak! Za deset minut ale rozmrzám a je to v pohodě. Na tělo, hlavu, nohy v pohodě, ale ruce dostaly zabrat.

PS: Valve dril byl bez problému 

Polívčičku a hurá pro auto. Hodíme jej na lano a domů. Nakonec to byl pěkný den (ponor).

Fotografie

 

Video