Lom Řídelov

30. červenec 2013 VaDo

V neděli jsme se byli s Tomášem a Marcelem  potápět na lomu Ŕídelov, což je domovská stanice potápěčského spolku Poseidon. Byli jsem tam poprvé, takže velká neznámá.

Příjezd celkem nesnadno hledatelný (odbočka k baráku ze silnice, lom by tam nikdo nehledal) , potom příjezd lesní cestou ("tady snad už nic není") - a kuk, první dřevěný baráček, druhý a jsme u lomu. Lom není veliký, tak malinko větší než Lomeček, trochu hlubší - cca 10-15m

Pěkný vstup po kamenných schodech, možnost skoku nebo pokračovat po schodech až do vody. Voda celkem čistá, až na několik "voskových ker" - zbytků to po natáčení reklamy. Viditelnost musím pochválit, kolem 5-8 metrů. Místy zakaleno - slabé 3 metry.

Tak nekecat a hup do vody. Pár atrakcí - ty nás moc nevytrhnou. Pěkně zarybněno. Hned na úvod potkávám místní velkou atrakci - asi metrovou štiku. Plno drobných rybek - plotice, bělice, kapříci.

Po zhruba 40minutách jsem zpět u mola. Ve flašce ještě 120bar. Takže vylezu na dekompresní pivko, pokec s místním správcem, provozovatelem, údržbářem Jardou v jedné osobě.

Za chvíli na druhý ponor. Spíš natáčím a kochám se. Štika se neukázala. Ale i tak moc pěkný ponor v prosluněné vodě.

 Fotografie

 

Video

Horní Cerekev, potřetí za sebou

14. červenec 2013 VaDo

To důležité, co se stalo je: Petrovi se nic nestalo s výstrojí.

Dva krásné ponory. Bohužel se začíná pomalu kalit voda. S kvalitou z minulých týdnů se to nedá srovnat. S tím souvisí i rybičky, které jsou v kalné vodě plašší a nepustí potápku tak blízko k sobě.

I tak jsme potkali několik štíček. A podívali jsme se do nejhlubší část lomu, kde jsem ještě nebyl. Pod 10 metrů se voda nádherně vyčistí a dole byla krásně čistá. Dokonce, když se nahoře rozsvítilo sluníčko, bylo to hodně znát i tam. Jen ta teplota - 6-7°C.

Fotky

Video

Horní Cerkev - první prázdninový

7. červenec 2013 VaDo

Na Cerkev jsem si přijel zopakovat pohodovku a klídek z minulého týdne. Nepovedlo se mi sice dorazit první, ale i tak, jsem mezi prvními, kteří jdou do vody. A všichni doprava od vstupu. Takže jasná volba - doleva. A vyplatilo se. Krásný bazének se spoustou rybiček. A pár štiček. Sumec okupuje své místo, ale je tam tak zahrabaný, že dlouho přemýšlím, jak k němu dostat foťák.  Po chvíli mně má plný zuby (vousky) ...… Číst více

Poslední ponor školního roku 2012-2013

1. červenec 2013 VaDo

V neděli, poslední den školního roku jsme se vydali na Horní Cerekev. Popravdě, se smíšenými pocity, protože několik ponorů v týdnech před tím na jiných lomech bylo ve zněmení neustále se horšící kvality vody (a nemyslím tím kvalitu pro pití). Dorazili jsme jedni z prvních, nastrojili a hupky dupky do vodičky. Voda byla skvělá, viditelnot místy až 10 metrů, průměr tak 6-7 metrů. Nádhera, jak prohlásil později jeden z vylézajících ...… Číst více