Horní Cerekev - už se čistí

22. červen 2015 VaDo

Po slaném potápění jsem se přemístil do vody sladké a vydal se zkontrolovat Horní Cerekev. Tam jsem byl před pár měsíci a byla to dost bída.

Ale teď překvapila. Voda se pomalu, ale jistě, čistí. Místní radili západní stranu lomu, že je čistší. Ale opak byl pravdou. Vydal jsem okolo po směru hodinových ručiček a severní a východní břeh byl super. Ten západní stál za ... nic.

Proplavával jsem hejny rybek a přišel si skoro jako v moři. Nejdříve jsem hledal štiky v trávě, ale nebyly tam. Bylo mi to divné, měly by být po zimě dost hladové a neměly by si nechat ujít ten prostřený talíř plný pochoutek. Pak jsem na to přišel. Štiky byly ve volné vodě a útočily právě z tohoto směru.

Bohužel, sumci na svém místě nebyli. Místo nich spala ve větvích štika.

Krásná pohoda po necelé hodině a půl končí a musí se z vody.

Pakoštane - dětské potápění

15. červen 2015 VaDo

Tak jsme se byli dovolenkovat v chorvatském Pakoštane u All4dive. Někdo si myslí, že válet, ale zase taková pohoda pokud chcete zvládnou všechny ponory, které jsme si naplánovali, to není.

Sešla se to pohodová parta (tímto zdravím Turečky a Exlíky), takže vše probíhalo v pohodě. Skladbu lokalit nechal kapitán (ahoj Radku) na nás, protože jsme měli s sebou spoustu dětí a začínajících potápek. Takže se vybírali ponory podle jejich zkušeností a možností. Posuďte sami

Úplně první den jsme byli jen ze břehu. Pro srovnání, vyvážení. Ale i tak oba ponory pěkně navnadili.

První na lodi den Kukuljare a následně Grablo Miši (sopka). První ponor vysloveně chobotnicový, druhý byly sépie. Věrku pak nepustilo ucho hlouběji, ta jsem s ní strávil zbytek ponoru v cca 10 metrech mezi spoustou ryb. Bohužel, sopka již není co bývala - langusty a humři nebyli vidět.

Druhý den Kamenar a Dina Rici. Kamenár nezklamal, opět chobotnice, ropušnice. Dina proti tomu byla mizérie, ale i tak hezký ponor.

Třetí den Kamenár a Žut. Kamenár, jen 24 hodin poté, neukázal ani jednu chobotnici, ale spoustu úhořovců. Žut je opět zase takový uklidňovací ponor.

Čtvrtý den Malý vrak a Košara - maják. Malý vrak byl výborný, opět spoustu ropušnic a úhořovců. Tady jsou úhořovci pěkně nebojácní a před potápěčem klidně vyjíždějí ze své skrýše. Prý je zde krmí, tak se není co divit. Ale může to být dost nebezpečné. Rukavici neprokousne, ale kdyby se mu zalíbilo odkryté líčko, asi by to byl pěkný šrám. Na Majáku byla zima, nějak tam táhne odspodu.

Rozloučili jsme se Kamenárem a Sandelou. Kamenár byl opět úplně jiný, tentokrát spousta ropušnic od pidi až po pěkné macky. Na Sandele pěkný proud, tak jsme se po vykopání proti proudu aspoň svezli pěkně zpět pod loď.

A nakonec noční, jen tak ze břehu. A ten opět nezklamal a navnadil návštěvy příští. Langusty, humr, ropušnice kam se podíváte a chytré sépie, které dokáží využívat světla stejně jako perutíni v Egyptě.

Tak příště

Fotky

 

V Čechách nás přivítali kroupy :-)

 

Slověnice, voda nic moc

6. červen 2015 VaDo

Nevyzkoušet zase po čase lom Slověnice by byl hřích. Tak hned po práci vyrážíme. Takže kolem 17:00 hodiny jsme nachytaní. Zvolil jsem suchou variantu se slabým podoblekem. Ukazuje se, že na povrchové teploty je až skoro moc. Ale ve vodě je fajn. Bohužel voda dost bída. Po zanoření se naše trojice udržuje pohromadě jen proto, že se držíme navzájem za výstroj. Zkoušíme to nejprve kolem lomu, ale hloubka 0-6 pořád stejný. Zelená tma. Nakonec zkoušíme ...… Číst více