Borek - mlha a sníh

19. leden 2020 VaDo

Ze všech stran nás masírovali, že na Borku je výborná viditelnost. To se musí ověřitt. I když je Borek trochu z ruky, obětujeme se a zjitíme skutečný stav.

Cestou to vypadalo všelijak. Místy sněžení, že nebyla vidět cesta, místy namrzlá silnice. Ale bili jsme se jako draci a nakonec v časních ranních hodinách, akorát tak na svačinu, jsme dorazlili na místo. Hned potkáváme kamarády z Moravy, se kterými jsme se seznámil před lety v Pakoštane. Jak je svět malej. Ale oni už končí, mají to jen co by kamenem dohodil a zbytek.. /však víte/.

Hurá do vody. Cíl je najít Nix. Z různých poznámek jsem tak vytušil, kde asi je. A pokud je výborná viditelnost, neměl by to být problém. Takže jsme spadli k autobusu, nabrali odhadovaný směr a... Byla tam. Tak ji snad příště už najdu i podle náměru.

Mírkovi se tenčily zásoby, tak nahoru. Byl to pěkný 40minutový ponor. 

Po naplnění flašek na druhý ponor. Bez Mirka, jen s Michalem. Mirek se ještě klepal po prvním ponoru. 

A viditlnost: opravdu super! Autobus je vidět kompet na celou dýlku a vidět je již z deseti metrů. I ta NIx je vidět již z dálky - pokud víte, kam se dívat.

Pod vodou bylo vidět skoro líp než nad vodou. Tam vařil Kebule mlhu. A šlo mu to.

 

Transformace CSV do XML

7. leden 2020 VaDo

Občas je potřeba zpracovávat CSV soubory ve větším počtu. Tedy ne že by powershell tohle neuměl. Ale když je jich více a v některém je problém s formátováním, odhaluje se chyba těžko. Je proto výhodnější je transformovat na obecnou XML strukturu. Script řeší obecnou a rychlou transformaci: Stažení scriptu   … Číst více