Rozhledny regionu Toulovcovi Maštale

25. červen 2014 VaDo

V pátek jsme vyrazili na výlet po rozhlednách. Tentokrát jsme se vyrazili podívat na tři rozhledny uváděné v sdružení obcí Toulovcovi Maštale - což je sdružení obcí okolo "pár kamenů", ze kterých udělaly celkem hezký turistický tahák.

V regionu jsou tři rozhledny. Terezka, Toulovcova rozhledna a Borůvka. Na dvě - Borůvku a Terezku - jsme se podívali. Na třetí, Toulovcovu, ne. Nikde není prezentováno, že je zavřena. Až na poslední odbočce k rozhledně. A dole je nápis, zřejmě zapomenutý, že je zavřeno pro nepřízeň počasí. Agentura JPP hlásí, že je rozhledna poškozena a bude se opravovat.
Během přesunů jsme narazili také na Nové Hrady - a je tam zámek, jako v Nových Hradech. Začínám mít podezření, že se tam odstěhovalo pár Jihočechů. A aby se necítili smutně, pojmenovali ty vsi podle svých původních. Najdete zde Nové Hrady, Novou Ves, Hlubokou a další.

Blansko - lom u trati

22. červen 2014 VaDo

Protože jsem byl na víkend přesunut na Moravu, tak jsem se domluvil s pár lidmi na potápění někde na v okolí. A byl jsem pozván na Lom Blansko. Takže díky Andree a Vláďovi.

Lom jsem znal pouze z cest vlakem, takže neznámá.. Bohužel se začíná kazit voda a pěkná viditelnost okolo 3-5m byla pouze do 3m. Pak byla jemně zakalená voda, kde viditelnost padla hluboko pod jeden metr.

Lom jsme obkroužili pěkně kolem dokola. Spatřena velká štika, která chrápala, až se voda vlnila. Jenže sem klepnul ramenem blesku o kámen a to ji zvedlo. Potom okouni a plevelné "krmení" pro dravce. A, to jsem ještě neviděl, malinkatí kapříci, tak okolo 10-15cm.

Jediné, co jsem neviděl, byla parní lokomotiva. A v souvislosti s lokomotivou - ve vodě je slyšet projíždějící vlak i nohama,

Pěkný den

 

Horní Cerekev - ztracený Radek

15. červen 2014 VaDo

V sobotu jsme byli na Horní Cerekvi. Již jsme se vybavili letně, tedy mokré neoprény, slabé rukavice. A to se ukázalo jako chyba. I když - není špatné si občas připomenout výhody suchého obleku. Voda celkem slušná, viditelnost okolo 6m. Na začátku nám sice utekl Radek - zmizel u dna a nechtěl se k nám vrátit. Po odlovení a srovnání se jsme šli hledat nějaké rybičky. Hodně plevelných ryb, ale dravci žádní. Po hodině je Radek skoro ...… Číst více

Attersee ve čtyřech

1. červen 2014 VaDo

Na den dětí jsme (protože v každém z nás je stále kus dítěte) vyrazili si hrát na Attersee. K Tomovi se přidali další dva kamarádi (Jarda a Michal). Takže to bude veselejší. První ponor na lokalitě Nöhmer. Tady jsem poprvé, i když sousední Zatopený les znám celkem dobře. Celkem pěkná lokalita, relativně hodně zarybněná - tedy na poměry Attersee. Sklouzneme pod 20metrů. V 11 metrech se láme teplota - z přijatelných 11°C na 5-6°C. V 15 potom i ...… Číst více