Bořená Hora - víkendový maraton

19. květen 2013 VaDo

Dvojdení výlet na Bořenou Horu se v minulém týdnu měnil co do počtu přihlášených od 8 do nakonec skutečně se účastnivších - tedy pouze 3.

V pátek po práci směr Bořenka. Rychlé pivko a do vody. Už se stmívalo a pod vodou byla celkem tma. Plán byl jasný, najít megaštiky a něco s nimi nafotit a nahrát. Bohužel byla viditelnost proti minule horší. Našli jsme jednu malou - no malou, 70cm má jistě, ale proti těm dvěma... A kapříci a okounci.

Pár pivek po ponoru a mazat spinkat.

Ráno hurá do vody, dříve, než se navalí ostatní. Viditelnost se přes noc ani zázrakem nezlepšila. Našli jsme opět svoji noční kamarádku. Ty dvě megapotvory šláply na zmizík.

S brzkým ponorem jsme udělali dobře. Po vynoření na břehu asi deset aut a řada známých tváří. Pokecat, polívčička. 

A na potom se podívat na Zlatou podkovu do Borové. Ale to je jiné povídání.

Tak nám zabili Reader

14. květen 2013 VaDo

Tak nám zabili Reader, paní Müllerová.

Minule jsem ohlásil, že budu používat FeedBuster. Ale omyl. Nepřirostl mi k srdci. Těžkopádné ovládání, nepřehledný. Pral jsem se s ním.

The OldReader

Nakonec jsem objevil a již nějaký ten pátek používám - The OldReader. Filozifie ovládání hodně podobná Readeru. A hlavně, po přijetí velké spousty uživatelů se kluci (a holky) opravdu obuli do vývoje. A dnes je to srovnatelný produkt s původním Readerem.

 

Grüner see

11. květen 2013 VaDo

Již třetí rok po sobě jsme se vydali pokochat se průzračnou vodou na Grüner see. Vodostav sliboval vysokou hladinu, která, ačkoliv byla dlouhá zima, kulminuje již v květnu - sníh v horních polohách roztává najednou a vytvoří vysokou hladinu spodní vody. A to je dobře. Bohužel, začalo pršet, Co pršet, Lejt. A tím pádem i pověstná křišťálová voda něco utrpěla a viditelnost je pouhých 20-30m. Což, jak sami uznáte, nesnese s loňskými odhadem více ...… Číst více

Bořená hora - megaštika

5. květen 2013 VaDo

Vyrazili jsme se podívat na Bořenou horu. Jak to vypadá po zimě?  Vyjíždíme a obloha je zatažená - jak jinak, Ale cestou vykukuje za mraky slunce a po příjezdu se to dokonce trhá. V lomu se nedávno vyvločkovávalo. Tím pádem je dno pokryté jemným "sněhem" vloček. A ten se zvedá při špatném pohledu, natož při neopatrném pohybu ploutví. Vločky se zatím neusadily úplně, takže pod šesti metry je viditelnost zatím ještě horší. ...… Číst více