Horní Cerekev - poprvé v suchém

21. duben 2013 VaDo

Kdo nejel, prohloupil!

Ráno jako vymalované. Mraky se válí na kopcích, skoro mrholí. Takže naskáčeme do auta a vyrážíme směr Cerekev. A za Budějcema se to začíná trhat. Na lomu je již kráasných 18°C a modrá obloha.

Do vody! U plata se plácají nějací freediveři. Ti se za chvíli unaví a lom máme sami pro sebe. Radek poprvé v sucháči na volné vodě.Ale nakonec relativně v pohodě. Bude potřeba cvičit stabilitu. Ale dobré (to je za tři).

Všude po lomu spousta okounů. Přežranejch, na to že právě skončila zima. Po skoro hodině a čtvrt lezeme z vody. Ponor končí taky další parta - kupodivu taky krumlováci ("sucháče Kallweit, ty jsou taky z Krumlova!"). Tak zajdem na oběd a domů.

Pěkný, moc pěkný den. 

 

Nedělní výlet na západ

15. duben 2013 VaDo

V neděli jsme si vyrazili vybrat si vánoční dárek - svezení v Hummeru.  Popravdě, nevěděl jsem, co od toho mám čekat. Začátek - no jako v autě s automatem. Když ale stojí před terénem a člověk vidí zhruba metrové terénní nerovnosti... Po zkušenosti s gazem, Arem, Nisanem mi je jasbné, že musí zůstat stát nebo viset. Ale on ne. Průchodnost terénem neskutečná. A když si člověk zvykne, zjistí, že využívá schopnosti auta tak na 10%. Prostě to zvládne moc. Asi víc, než "doprovod" snese.

A potom hurá na Plzeň. Nebyl jsem tady skoro 20 let. Pěkně opravené. Tak z nostalgie do podzemí. Tam zklamání. Podzemí opravené - prostě nástřik betonem. Takže můžete jít v podstatě jakoukoliv chodbou a nějaká historie z toho dýchne jen občas. Chápu, že doprava s podzemím musí asi cvičit, ale takto je z toho jen obyčejná chodba s žlutým nátěrem. Původní pískovcové stěny jsou vidět jen občas.

A pak na věž svatého Bartoloměje. Pěkné počasí, takže výhled na tu rovnou plzeňskou pánev je skoro ničím nerušený.

Den se povedl!

 

Jak vypadá Miličín

12. duben 2013 VaDo

Cestou z Prahy sem byl nějakej utahanej, hlava padala na volant. Tak, místo zastávky na kafe, jsem se rozhodl podívat se na Miličín - lom Miličín, upřesňuji. Potápěl jsem se tam někdy před deseti lety. Od té doby jsem tam byl jednou nebo dvakrát na kouknutí. Takže jsem věděl. že oficiálně je lom nepřístupný. Ale co se tam děje? Haldy vyvezené hlušiny pod lomem, které zablokovaly přístup od parkoviště. Se závorou jsem jaksi v duchu počítal. Tající ...… Číst více

Majdaléna podruhé

7. duben 2013 VaDo

Na majdalénu jsme se vypravili podruhé. Mysleli jsme, že bude ještě led, ale byli jsme nemile překvapeni. Led nebyl. A tím také velmi, velmi utrpěla kvalita vody. Takže z toho byl ponor spíše hledací. Při lepší viditelnosti to bude určitě moc pěkné. Ale takto, kdy viditelnost byla cca 1 metr, jsme prozkoumali jen malý kousek. A spousta vlasců. Takže takový hodně zakalený video z dnešního ponoru.   … Číst více