Motovýlet Přerov

10. září 2021 VaDo

Motovýlet s překvapením by se to dalo nazvat.

V pátek odpoledne start směr Morava, kde jsme měli přechodné ubytování. S různými zastávkami a zajiždkami dojíždíme po osmé večer na místo. Již celkem tma. V lese jeden adrenalinový zážitek: Vběhl nám pod motorku srnec. Naštěstí jsem jel asi 30 km/h a on stihnul uhnout. Já nestihnul nic. Takže je to vlastně jeho zásluha, že jsme celí.

V sobotu pokračování přes kopečky směrem Prostějov a Přerov.  Tam překvápko na letišti - výlet vírníkem. Nádherné počasí. Bomba, ale domu to (asi) nechci. Líbí se mi určitě víc než ultralite nebo vrtulník. Začínám za barákem budovat startovací dráhu....

Na letišti stojí uskladněné škodovky. Prý jich tam bylo 18 000. Nepočítal jsem je, ale je jich mazec.

Zajižďka do Kroměříže, prohlídka zahrad, velmi dobrý oběd v místní hospůdce.

Pak návrat do místa ubytování. Dojezd opět za tmy.

Dopoledne odjezd směr Jižní Čechy. Se zajížďkami a zastávkami (přehrada Vír, strašidelný hrad v Dolní Rožínce, Chlum u Třeboně, Trhové Sviny a další). Dojíždíme až kolem 17 hodiny. Prdel bolí. Za 3 dny najeto skoro 900 km. Na dvacet let starou motorku pěkný výkon.

 

Motovýlet Kašperské Hory

9. září 2021 VaDo

Takové kokečko v pošumaví - Krumlov - Rábí - Kašperské hory - Stachy - Krumlov. Spojené s výstupem na rozhlednu Na Sedle. V těch motohadrech je jakýkoliv kopeček celkem výživný.

 

Motovýlet Kratochvíle

7. září 2021 VaDo

Motovýlet na zámek Kratochvíle byl vlastně neplánovaný. Prostě se jelo a pak tam byl. Tady jsem se ocitnul asi naposledy se školou. A to bude dobrých čtyřicet let  Před pár lety zrenovováno.    … Číst více