Attersee - Unterwasserwald & Two towers

30. duben 2017 VaDo

Předmájovou neděli jsme vyrazili za se do Rakouska. V českých lomech není v tuto dobu voda nic nic moc. Je to divné, v minulých letech byla jarní voda tou nejlepší do doby než se začne oteplovat. 

Potápce tedy nezbývá nic jiného, než vyrazit někam za čistší vodou. A Attersee jí má opravdu požehnaně. 

Hezké počasí vyhnalo se spoustu potápěčů, hlavně čechů. Na první lokalitě - Unterwasserwald - je zaparkováno 6 aut, naše sedmé. A když lezeme z vody, ještě dvě přibyly. Ale to nevadí, lokality jsou rozlehlé a navzájem se nepotkáme.

Unterwasserwald

Potápěk mnoho, ale zmzeli pod vodou o chvilku dříve než my. A pak za nimi již taky padáme mezi rozházené stromy, z nichž některé mají průměr i přes metr. Je to mystické. Viditelnost okolo 10 metrů. Baterka netřeba, vidět i bez ní. V jednu chvilku jsem zaregistroval bzučení skůtrů, ale nikoho jsem nazahlédl. A pak již naskakuje deko, tak pomalu točíme a zvedáme se. A tam jsem jej viděl. Mník, k metru mu mohlo bybět tak 15cm. Volně se lebedí na klacku. Chvilku na něj koukáme a fotíme. Jeho to přestalo bavit, zvedá se a volně plave - naštěstí směrem nahoru. Tak jej chvilku provázíme. Pak ale točí směr hlubina a tam již za ním nemůžeme. V trávě žádné rybičky. Asi těch potápek bylo moc. Přeplaváváme vstup a jdem se kouknout ještě na pravou stranu. Zde není atrakce žádná, jen tráva a mohla by tam být - a byla. Pěkná štika. 

Two towers

Naplníme v Bachu. Diskutujeme kam, na druhou lokalitu. Tam nnámporadí, že na Two towers je hřbitov. O tom jsem nevěděl (a představoval si skutečné náhrobky). Tak tedy na Two towers. Jsou stále na svém místě. Jen ozdoby jsou dost omšelé. Budu muset nějakou také příště přivést. Pak otočka a hledáme náhrobky. Našli. Asi 10 křížků "zasázených" pod jedním velkým kamenem. Takže hřibitov ne, spíš "křížový háječek". Ale i tak to očekávání při jeho hledání stálo za to, :-)

Při návratu jsem našel místo, kdy bylo spustu chrostíků. Tak jsem na ně chvilku koukal (na focení mojím cajkem je to moc malé) a když jsem chtěl odplavat, opřel jsem se jedním prstem o kus klacku, který koukal ze dna. A z pod něj vyrazil malý mníček. Takové miminko ještě. 

 

 

 

 

Nekouřím - 3000 dní

28. duben 2017 VaDo

Takové kulaté výročí nejde opominout. Nekouřím 3000 dní!

3 000 dní

Horní Cerekev - Řásná, Horní Cerekev

23. duben 2017 VaDo

Původní záměr, potápět se na lomu Řásná, jsme zamítli. Mělo to hned několik důvodů - k lomu se nedá normálním autem dostat a nést na zádech výstroj tak asi nějakých 300 metrů se nám opravdu nechtělo. Na lomu to navíc nevypadá, že by tam potápěče vítali - 2 závody, obedhnané "mlíkem". Dalším důvodem byl vstup do vody, který je poměrně krkolomný. A v poslední řadě zima. Když jsme k lomu dojeli, foukal ledový ...… Číst více

Attersee - Kohlbauernaufsatz & Unterwasserwald

17. duben 2017 VaDo

Ačkoliv předpovědi na velikonoční volno neslibovaly nic moc počasí, nám se pátek vydařil opravdu nádherně. Petr potřeboval "zaučit" sucháč (taky Kallwait) a já. No, já pod vodu vlezu vždy. První zastávka na lokalitě Kohlbauernaufsatz. Ještě že tak, protože se už tady nejsme první a další a další potápky začínájí najíždět. Tak rychle pod vodu! Bohužel je to místy pěkně zkopané. Ale dole je to moc hezké a viditelnost okolo 10 metrů. Mník u lodičky nebyl, tak zkusíme pohledat další loďku, která je na plánu zakreslena. Viditelnost je dobrá, ale loďku jame nenašli. Při návratu ke stěně nás čeka paní ...… Číst více

Attersee - Nussdorf- Schwarcbrücke

2. duben 2017 VaDo

Potápění v aprílový den se opravdu vydařilo. Museli jsme se podívat ještě jednou na Nussdorf. A potom... Kde zastavíme. Nussdorf Nussdorf byl opravdu pěkný ponor. Sluníčko prosvicovalo vodu hluboko pod deset metrů a kreslilo na dně kouzelné mihotání. V hausbótu byla tentokrát velká sestava okounů. Ale voda se již lehce kazí. Ukazatele směru byly minule viditelné už ud hausbótu a teď s bídou od pramičky ležící za hausbótem. Nakonec lehké ...… Číst více