Holetín, Leštinka, Mokrýšov, Srní

17. srpen 2015 VaDo

Potápění prodlouženého víkendu jsme zasvětili lomům okolo Hlinska, kam se hned tak nedostaneme. Bohužel dlouhotrvající vedra se podepsala na kvalitě vody. Takže všude to bylo plusmínus stejné: zhruba do 5-6 metrů voda přes 20°C, nebylo výjimečné na hladině ani 24°C. Bohužel viditelnost tak 1-3 metry. Pak se teplota lámala k nižším číslům - tak okolo 10°C (výjimkou byla Leštinka, kde bylo dole 12°C) - s viditelností okolo 5-6 metrů. Vzhledem k neprůhlednému vršku zde byla tma jak v ranci a bez baterky ani ránu. Takže pěkně popořadě.

Holetín

Pěkný lom s pěkným vstupem a řadou atrakcí. Příjemné prostředí. Bohužel, jednu z největších atrakcí, velká štika, jsme našli na dně, už pár týdnů mrtvou. Zde se zdá zapracoval čas a hold babička už toho měla dost.

 

Leštinka

Jako jediný z těchto lomů, na kterém jsem v poslední době byl. Stále stejné, příjemné prostředí. Celkem mně překvapilo, že jsme na lomu byli skoro sami.

Mokrýšov

Tak tady sem byl asi před 12-14 lety. Pamatuji si to jako černou díru do země. A od té doby se hodně změnilo. Pěkné vstupy,  pěkné zázemí. V lomu spousty ryb.

Srní

Na ten jsem se těšil. Bohužel vzhledem ke kvalitě vody nic moc. Ale ryby jsme našli a až se ochladí a vyčistí voda, bude to moc pěkné. Vrátím se.

Našel jsem brýle, sluší ne?