Attersee - BMW Dixi

7. červenec 2014 VaDo

Nedělní výlet jsme udělali kombinovaný. Částečně za potápěním a částečně za turistikou.

Původně jsem chtěl na lokalitu Kohlbauernaufsatz, ale na parkoviště před lokalitou jsem se se prostě už s autem nevešel. Takže náhradník - BMW dixi s plachetnicí.

Vybaluji, vybaluji... a něco mi chybí. Foťák. Zůstal ráno na stole, jak jsem do něj dával baterky. Tak pod vodou nebudeme nic dělat, ale budeme si užívat.

Oblíkání v dopolední výhni dává pěkně zabrat. "Zimní" podoblek hřeje víc, než je zdrávo a jsem vděčný za každý kousek stínu. Ale nakonec jsem ve vodě - aaaaaaaahhhhh -  paráda. Tak vzhůru dolů 

Autíčko je částečně zasypané kalem a sedimentem. Lodička o kousek vedle. problém je v viditelností. Do 5m pohoda, pak je termoklina a pod ní teplota pouze 14°C /oproti 22°C na hladině/ a hlavně spousta kalu. Viditelnost s bídou 2-3 metry. Ale pod 18 metry se opět láme teplota na 8°C a krásně se voda otvírá na viditelnost kolem 7-8m. Protože není foťák, musím se zabavit jinak. Dělám kobercový průzkum dna - 5minuty jedním směrem, otočka, změna hloubky a zpět 5 minut. Začalo mně to bavit a baz foťáku je člověk takovej pohyblivější. Okokuju pařezy, našel jsem jednoho pidimníka. Po skoro 30 minutách pod 15m se točím do kalné vody nabírám azimut zpět, pak vystoupám do 5 metrů a honím okouny. Až potkám autíčko. Ještě zacvičit: maska, V-dril, bójka a nakonec výstup. Hodina deset pod vodou.

Sváča, zabalit a stěhujeme se do Waissenbachu, odkud se jdeme podívat na Nixenfall. Vzhledem k suchu asi moc vody padat nebude (taky ne). jen vodní vílu někdo ukradl. Ale pěkná procházka lesem kolem potoka. Vodopád musí být moc hezký, když padá vody hodně.

Vzhledem k absenci foťáku vše foceno na mobil, který má pár let za sebou a většinou v kapse s klíčema. Takže kvalita, hmmm, nic moc.