Lomeček po třetí

14. květen 2011 VaDo

Takže letos s Lomečkem nějak roztrhnul pytel. V květnu se mi to povedlo již po třetí. A tentokrát tak sám/nesám. Sice jsme přijeli s partou, ale do vody jsem šel se podívat sám.

Počasí nebylo úplně ideální, bylo zataženo, takže kapříci se živili u dna, místo aby se vyhřívali u hladiny. Ale první úkol, který jsem si dal, bylo nalézt místo ve stěně, kde se skovává sumec. Rozdělil jsem si stěnu na čtverce, každému jsem přidělil důležitost a a barevně praporky. A pustil se do rekognoskace terému. Strávil jsem na tom kousku asi půlhodiny. A mužu prohlásit. Jestli je na Lomečku sumec, tak v tomto´místě není.

Potom jsem chvilku okukoval krimící se kapry, okouknul atrakce a šel za candátem. S tím jsou potom strávil zbytek času. On je sice netýkavka, ale nakonec se nechal ukecat, že to monstrum s bublinkama a bleskákem nekouše. A nakonec od nás zaháněl okoloplovoucí kapry a mně celkem obstojně ignosrovat - nebo trpěl.

No, vylezl jsem. Mezitím zapršlo a celkem se vyjasnilo. A můj "computer" ukazoval krásných 105 minut BT. :-)

Všechny fotky potom zde

 

GrünerSee

8. květen 2011 VaDo

Potápění na GrünerSee je podle všeho opravdu nádherný zážitek. Bohužel letošní rok nedostatkem sněhu zavinil nedostatečné vzedmutí jarní hladiny a tak se GrünerSee nevililo ze svých břehů a nezatopilo přilehlé procházkové trasy. I tak ale ponor ve vodě, které má okolo 6°C a je v ní viditelnost až asi odhadovaných 50 metrů je něco neskutečného.

Samotné GrünerSee je relativně malé, asi tak 2 fotbalové hřiště. Po vylití to musí být opravdu nádhera. Poznámka naokraj: letos bude suché léto. I tak to byl oněco neskutečného. Voda jeprosté nějakého hrubšího materiálu, takže je křišťálově průzračná. A i potěči kaliči zvednou jen poměrně hrubý sediment, který velmi rychle sedá zpět.

Obyvatelstvo GrünerSee je několik pstruhů a pár divodkých kačen. Rovněž v samotném GrünerSee nejsou potápěčské atrakce. Ty by vnikly tepreve vylitím jezera z břehů. Aspoň je dlvod se tam vrátit.

Druhý ponor jsme si dali na poměrně neobvyklé lokalitě. Bazén na sjezdovce pro zásobu vody pro sněžná děla. V létě jsou v něm pstruzi, kteří se nechají krmit z ruky Je to poměrně zábavné. 

Ale pravdou je, že viditelnost v tomto bazému byla spíše hodně mizerná. S bídou 2 - 3 metry (i když inzervali až 5 metrů), A dno je pokryto strašně kalivým sedimentem, který při sebemenším pohybu směrem ke dnu se vířil a vytvářel krásnou viditelnost - tak asi 30cm. Potápky - učte se proboha taky něco jiného, než kraulový kop. Takový žabáček je zrovna na tyto lokality to pravé ořechové. To by se snad mělo učit v Advance. Nemyslím jen ty naše. Potkali jsme rusáky a i němce. Funguje to všude.

Lomeček podruhé

5. květen 2011 VaDo

Ve všední den jsme si udělali malou neděli a vyrazili na potápění na Zdenkem na Lomeček. Počasí vyšlo nádherně, modrá obloha. I když podle pondělka a úterka bych to neřekl ani náhodou. Bylo trochu chladněji než při naší předchozí návštěvě. Viditelnost celkem pěkná., takže jsme si pěkně užili dva poměrně dlouhé ponory, prolezli všechny atrakce. A poměrně dlouhou dobu strávili pozorováním kaprů a jeseterů a dalších rybiček. Paráda! Fotografie A ...… Číst více