IE 10 blocker toolkit

12. únor 2013 VaDo

Skoro dva roky po tom, co byl vydán Internet Explorer 9, je tady nová verze, Internet Explorer 10.

Internet explorer 10 se po svém uvolnění bude chovat jako důležitá aktualizace systému Windows a tedy se bude automaticky instalovat do systémů Windows 7 a Windows Vista.

Pokud používáte pro distribuci aktualizací nějaký sofistikovanější nástroj - Windows Update Services, Windows Intune, System Center Configuration - máte možnost blokovat stahování aktualizace. Pro vás tento nástroj není. pro ty, kteří nechávají stahování aktualizací na klientech - pro ty je právě nástroj určen

MSIE opět přináší řadu novinek a změn, je potřeba jeho nasazení nejprve otestovat. Týká se hlavně vývojářů a firem, které mají na MSIE postavena nějaká svá nebo zakoupená řešení. Pro ty je určen nástroj, který umožní odložit instalaci Internet Exploreru 10 do doby, kterou sami uznáte za vhodnou.

Internet Explorer 10 Blocker je sada dvou nástrojů

  • CMD script, který umožní nastavit klíč v registrech na lokální nebo vzdálené stanici
  • ADM šablona pro politiky Active directory

 

Pokud si myslíte, že to zvládnete sami, potom...

Stačí to registru zapsat klíč

Klíč registru: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Setup\10.0
Položka: DoNotAllowIE10
Hodnota: 1 (REG_DWORD)

Třeba tímto scriptem

reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Setup\10.0 /v DoNotAllowIE10 /t REG_DWORD /d 1 /f

Pro odebrání hodnoty potom analogicky

reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Setup\10.0 /v DoNotAllowIE10 /f

 

Nekouřím 4 roky

12. únor 2013 VaDo

Takže to bude již 4 výročí. Asi bych měl snad napsat něco jako zprávu o stavu na trhu pomerančové šťávy na americkém trhu.

Situace relativně stabilní. Stále tu a tam doutníček. Stále chutná. Poslední jsem měl někdy kolem vánoc, marně přemýšlím kdy, jestli až na silvestra nebo před tím? Nevím.

V posledních několika týdnech se chuť si zapálit v některých situacích vrací a nějak silněji. Ale to není, co bych neznal. Takže vlastně stabilní situace potvrzující, že kuřák a alkoholik není nikdy vyléčený, jen odnaučený.

 

Studený Lomeček

2. únor 2013 VaDo

 V sobotu, protože se stejně nedalo co jiného dělat, jsme vyrazili na Lomeček. Deštěm a bordelem jsme se tam probili a zjistili, že ten samý nápad mělo asi ještě dalších padesát.... (ne, tak maximálně dvacet) potápek.  Lomeček pěkne pod ledem, skoro celý. Cizí potápky akorát vylézali, tak nebylo na co čekat a hup pod vodu. Tentokrát opravdu studená, počítadlo ukazovalo celý ponor 3°C. JInak paráda, suchoučko (na rozdíl od K, kterému ...… Číst více