Sobotní smočení na Horní Cerekvi

24. červen 2012 VaDo

Sobotní koupání se na Horní Cerekvi bylo skoro dokonalé. Nejenže se nám podařilo přijet první, nádherné počasí a vyditelnost dosahující skoro 10 metrů byla zárukou nádherného ponoru.

fotky

Začátek mi trochu zkalil zaseknutý ventil u sucháče. Ale vzhledem k tomu, že jsem ráno koukal na ten mokrý, visící na ramínku. A on na mně. A prosil, abych jej aspoň svezl v autě.... Převlékl jsem se bleskově do mokrého.

Ještě foťák, hup do vody. Studená (na hladině poctivých 18°C). V 5 metrech se to láme někam na 13C, pak ještě jednou na poctivých 6°C. Tak tady nebudu, stejně sou tady jen okouni. Rychle nahoru, do teplé vody, kde se drží i ostatní rozumný ryby.

A že jich tam bylo. Nádherná viditelnost! A potom.... Sumčí strom. Nejdřív na mně mívala větev. Ukazuju budymu nahoru, ale on furt kouká za mně. To už mi nedalo, otočím se a za mnou, pár centimetrů, kouká sumec zase na něj. A nakonec se tam v kruzích točilo několik (přesně 5) potvor. Když nás měli dost, chvilku zmizeli do zelené vody a potom zpět. Doporučení jsme dali ještě kamarádům. A taky je našli.

Nakonec ještě štika na lovu s námi chvilku hrála na skovávanou v zelené trávě.

A pak jsme tam vzali ještě děcka, jen tak na šnorchl. A i ty je viděli.

Prostě, skoro geniální ponor a byl by hřích tam v tu sobotu nebýt. 

A nakonec jedno krátké video

 

Grüner See, 2012

3. červen 2012 VaDo

Takže plánovaný výjezd na Grüner See se uskutečnil a nakonec i povedl.

Výjezd ráno nebyl zrovna idylický, lehce poprchávalo, nízké mraky nevěstily nic dobrého. Na rakouské dálnici to nakonec dopadlo podle předpokladu. Nebe se otevřelo. Narážky na plánovací schopnosti nebraly konce.

Ale při příjezdu na místo se nakonec počasí umoudřilo a lehký deštík začal až když jsme se oblekli. A po výlezu ven - modrá obloha, sluníčko.

Potápění bylo nádherné. Parádní. Potápek se sice seběhlo asi několik desítek. Ale vzhledem k čistotě vody a velikosti jezera to nakonec ani moc nevadilo. Parádní viditelnost, ledová voda (6°C), pstruzi (nebojácní).

Už jste se někdy potápěli na louce a okolo plavali pstruzi? Ne? Tak vyražte na Grüner See. Ale musíte jen v těch správných 3-4 týdnech  v roce. Sledovat stav můžete na některých stránkách uvedených v sekci odkazy na klubovém webu.

Pár fotografií najdete v galerii. 

Video