Traunsee a Langbathsee

2. červen 2018 VaDo

V sobotu jsme se vyrazili podívat na Traunsee. A chceme se podívat i na Vorterer Langbathsee, ale naše Arge karty jsou už prošlé. Tak je hlavně nutné koupit nové. Takže zkusíme Traunkirchen. Je tam pěkná stěna a také divecentrum.

Traunkirchen

Zjistíme, že divecentrum je zavřené. Voda na pohled nic moc, lehce zakalená do zelena. Ale když jsme tady... Jdeme do vody, třeba někdo přijde zatím do dive centra. A pod vodou překvapení. Pod 6 metry se voda nádherně otvírá a vidět je, kam až lampa dosvítí. Jeden z nejhezčích ponorů na této lokalitě. 

Ryby se ale drží v nic moc vodě, která je celkem teplá. I štiku potkáme, ale pakuje se hned pryč.

Po ponoru v divecentru nikdo, ale když zajdeme do hotelu, překvapení. Arge karty prodávají na recepci. Tak kartu máme.

Langbathsee

Vyjeli jsme si na Langbathsee. Voda krásná, studená. Parkoviště poloplné, ale potápěči žádní. Pod vodou spousta malého potěru. Občas se před námi mihne pstruh, ale nepostojí. 

 

 

 

 

 

 

Traunsee

5. březen 2017 VaDo

Touto dobou bývá i na Traunsee pěkná voda. Ale je nutné to občas zkontrolovat. Tak jsme s Tomeme vyrazili. Mám s sebou křídlo na vyzkoušení. Tecline Peanut 21 Asymetric. Ale to dále. 

Höbarthwandl

První zastávka Höbarthwandl. Potěšilo nás, že jsou zde u cesty značeny parkovací místa a souvislý zákaz zastavení je nakouskovaný. To ještě loni nebylo, parkovalo se před barákem a obyvatelé, ačkoliv nikdy neodmítli nechat zaparkovat, nadšení moc nebyli. Takže se dá bez problému zastavit skoro u vstupu do vody. 

Tak vystrojit a hup do vody. Vode je krásně čistá (a studená). Viditelnost v 5-7 metrech okolo 10 metrů. Obloha je zatažená, takže světla rychle ubývá. Po překulení se za hranu stěny a sestupu pod 20 metrů je tma tmoucí. A dole by se dala krájet. Přivítají nás tady obrovská hejna okounů, držící se u paty stěny. Ale jiný živod nula. Postupně traverzueme stěnou zpět naharu a po asi 40 minutách jsme opět nahoře. Po pár dalších minutách již lezeme z vody. Začíná pršet. 

Tauchschule Neptun

Přesunuli jsme se pod Tauchschule Neptun. Z deště se staly sněhové vločky. Ale pod vodou nám to nevadí. Provedu Toma po místních atrakcích - plošina, vrak kluzáku, vrak kánoe, vrak další plachetnice. Pak jsme se chvilku courali kolem, ale nic dalšího jsme již neobevili. Prolézačky ve 20 metrech jsme asi minuli. Ale při té viditelnosti, není divu.

Zajímavé je, že lokalita je jen pár kilometrů od té první, kde byla viditelnost kolem 10 metrů. A zde jen s bídou 4 metry. A v celém profilu, nikde to nebylo ani lepší ani horší.

No a nakonec jsme chvilku krmili labutě :-)

 Tecline Peanut 21 Asymetric

Za svůj potápěčský život jsem vyzkoušel několik křídel a několik žaketů. Ale žádné křídlo mně nepřesvědčilo o tom, že je lepší než žaket (tedy konkrétně můj T-Black). 

Až tohle. Tecline Peanut 21. Asymetrické provedení zajistí úplně hladké a bezproblémové vypuštění. Zátěžové kapsy jsou dokonale umístěné, nepřekáží. Křídlo je hodně lehké (provedení travel - pouze 3kg), takže proti mohutnému T-Blacku jsem musel ještě 3kg dovážit. Křídlo se pod vodou chová krásně předvídatelně, sedí pevně na zádech a ani malá zádová deska není žádným omezením. Provedení duše s malým profilem v horní části zajistí bezproblémové převedení vezduch z jednoho křídla do druhémho, ale nijak rychlého. Takže i při změně polohy na bok nebo na záda nemá křídlo tendenci přetočit potápěče na druhou stranu.

Co bych mu vytkl? Malé zátěžové kapsy. Další se sice dají umístit na lahev, ale tam není jejich poloha vyvážená. Problamtické bude i umístění dalších D-kroužků na zátěžové kapsy, protože popruhy jsou v nich všité. Ale to je asi vše. Mně by toto křídlo i vyhovovalo. Ale asi sahnu po jeho větším bratříčkovi s větší a těžší zádovou deskou.  Ale jako druhé křídlo na cesty . proč ne?. 

 

 

Traunsee a Vorterer Langbathsee

4. červen 2016 VaDo

Na lokalitě Traunkirchen pod hotelem See Hotel Traunsee jsem nebyl dobrých 10 let. Tak je tedy načase oživit vzpomínky a podívat se, jak to tam vypadá, Traunsee - Traunkirchen Počasí podle předpovědi nic moc, ale realita je úplně jiná. Sice se honí mraky a tu a tam spadně kapka, většinou vykukuje slunce. Na hotelovém parkovišti je místa na parkování habakuk. Tak nanosíme cajky dolů k vodě a hurá do gumy. Zamíříme k platu a pod platem se zaboříme do černé ...…Číst více

Traun a Traunsee

3. duben 2016 VaDo

V sobotu jsme vyrazili opět směr jezera Solné komory. Řeka Traun První ponor jsme chtěli zkusit na řece Traun nad elektrárnou. Voda vypadala úplně nádherně, jen se nám zdál proud trošku silnější. Po té, co se jsme skočili do vody, se ukázalo, že mám pravdu. Ale přece to nevzdáme. 50 minut jsme se pomalu probíjeli proti proudu řeky. Za celou dobu jsme neviděli ani ploutev, jen jednoho vystrašenýho raka. Pak jsme jen vypli motory a nechali se nést proudem zpět do zátoky. ...…Číst více

Traunsee - podruhé za krátý čas

13. únor 2016 VaDo

Původní sestava se rozpadla. Tomáš ráno ohlásil nemoc. Tak nakonec jen se Zbyňkem a zbytek si hrál na turisty. My pod vodou zamířili na dvě lokality, kde jsem byl v prosinci Hřebíkem (který ale již dnes nebublá, neb si pořídil znovudech). První lokalita - stěna na lokalitě Höbarthwandl. Při zanoření jsem nejprve rozčarován viditelností. Jen nějaké 4 metry. Ale v okamžiku, kdy začneme padat kolem stěny dolů, se voda čistí. Stěna je stejně úchvatná jako poprvé. ...…Číst více

Traunsee

22. prosinec 2015 VaDo

V úterý svítilo sluníčko, teploty šplhaly k 10°C, prostě škoda nebýt někde pod vodou. S Petrem jsme využili ještě platnou dálniční známku a vyrazili prozkoumat dvě lokality na Traunsee, o kterých není na českém internetu nic moc k nalezení. První lokalita - Höbarthwandl Jde o stěnu, která začíná asi v 10 metrech a padá do 40 metrů. Podle popisu jsme stěnu málem minuli - ale po chvilkovém plavání nad zvlněným ...…Číst více

Rakouská jezera

30. červenec 2012 VaDo

Fotky | Video Podle plánu jsme vyrazili na rakouská jezera. Konkrétní lokality se doupřesňovali cestou. Nakonec vyhrálo Vorderer Langbathsee a řeka Traun. Na jezero jsme přijeli před polednem. Plno koupajících se. Voda však čistá. proto hurí do gumy a do vody. Plno potěru, asi pstruhového. Pár vypasených pstruhů a okouni. A zajímavé scenérie. Po 80 minutách vylézáme do zatahujícho se dne. Na druhý ponor odcházíme před bouřkou, ...…Číst více