Domény nejvyšší úrovně nově

20. červen 2011 VaDo

ICANN (organizace zastřešující domény nejvyšší úrovně) se dohodla na vzniku nových domény nejvyšší úrovně. V současné době jsou spíše vnímány jako národní domény (.cz, .at, .de, ...), a k tomu pár (přesně 22) domén univerzálních (.com, .org, .info, .net ...).

Organizace umožňuje od cca dubna 2012 si podat žádost o vlastní domény nujvyšší úrovně. Takže se třeba potkáma s doménamy www.google, www.cz.coca-cola, a třeba www.cz.microsoft :-)

Že by jste si pořídili vlastní gTLD doménu? Myslím, že  ne. Cena bude opravdu limitující a sáhnou k tomu asi jen velké společnosti. Vždyť jen zřizovací poplatek je $185tis a roční udržovací je okolo $20tis.

Na druhou stranu, ani ty asi ne. Již jsme si hodně zvykli na psaní www.google.cz, takže bychom se předělávali na www.cz.google??

Podpora pro Office XP končí

18. březen 2011 VaDo

Dne 12. července 2011 končí prodloužená podpora pro kancelářský balík Office XP.

Office XP je stále používán. nejenom v domácnostech, ale i velmi často ve firmách. Důvod je prostý. Office XP byl první balík, s kterým jste nemuseli upgradovat, protože chyběla nějaká funkce, kterou novější verzem měla. Stabilita, výkon i na slabších PC přijatelný. A plugin umožňující číst novější verze soubprů Office.To vše jsou důvody, pro které stále zůstává Office XP s námi.

Shrnuto: po 12.6. 2011 již nebudou vycházet žádné opravné balíčky. Včetně těch kritických.

Domácnostem to asi hlavu dělat většinou nebude. Firmy by si toto měly uvědomit a upgradovat na novější verzi. Ale to není bezbolestné ani levné.

Irfan View 4.28

7. červen 2011 VaDo

IrfanView jsem delší dobu zanedbal, takže mi uniklo, že vyšla nová verze. Ale pokud se podíváme na seznam novinek, zase toho tolik není - pár přidaných vlastností a oprava chybiček. Ale z těch několika málo nových vlastností potěší (jen výběr toho, co mne zaujalo) Nové možnosti pro zástupcné symboly pro dávkové přejmenování a ukládání. Nyní $D, $d, $F a $N podporuje i částečné přiřazení. ...… Číst více

Bořená hora, stále studená voda

3. červen 2011 VaDo

V čtvrtek jsme se byli podívat na na lomu Bořená hora (Potya). Stránky sice nejsou zrovna aktuální, ale domluva je snadná a perfetní. Tímto chci tedy poděkovat za umožnění potápění i ve všední den, i když je otvírací doba jen o víkendech. Lom je, dalo by se říci, standardní český lom, se spoustou potápečsky zajímavého harampádí. A je celkem pěkne zarybněn. Viditelnost zhruba do 6 metrů hlouby okolo 3 metrů díky nedávným ...… Číst více