Horní Cerekev - neplánovaná zastávka

22. srpen 2016 VaDo

Dovolená by měla být pod vodou. Ale člověk míní a okolnosti mění. Nakonec jsem se do vody dostal snad jen kvůli tomu, že bylo spousta objížděk a jedna z nich mně zahnala až na Horní Cerekev a já zrovna úplnou náhodou s sebou na dovolenou vláčel kompletní výbavu.

Tak tedy využijeme této úžasné shody náhod a ... hurá pod vodu!

První půlka byla taková nijaká. Špatná viditelnost, žádné štiky, sumci nejsou doma. A zrovna, když jsem si říkal, že mně to vlastně vůbec nevadí, hlavně když slyším to šššššš - blblblblblblll. A pak to začalo: jedna pěkná štika za druhou.  Nakonec parádní ponor.

 

 

Lom Blansko

7. srpen 2016 VaDo

Těšil jsem se na týden plný potápění. Ale ne vždy se povede. Nakonec jsem si odskočil v Veverkou na ponor na lom Blansko. Zdrovna ten den bylo hodně pod mrakem s občasnými přeháňkami. Ale aspoň nebyli na lomu koupači. 

Nastrojit a do vody. Nikde nikdo. Voda na první pohled vypadá dobře, ale po zanoření je dojem horší. Všude plno zvířeného kalu. Takže i když je vode čistá, tento kal nedovoluje dohlédnout dále než dva metry. Pod 3-4 metry je to lepší, ale ty první 3 metry jsou skoro neprůhledné. A kvalita vody je proměnlivá v místě. Někde je vidět pár metrů, někde není vidět nataženou ruku. 

Dojem z ponoru nakonec vylepšil úhoř, který se vydal nějak předčasně na lov. A když jsme vylezli z vody, lilo.