Na MDŽ Wolfgangsee & Attersee

8. březen 2020 VaDo

MDŽ, slibovaná modrá obloha - je potřeba někam vyrazit. Dlouho jsme nebyli na Wolfgangsee - minule to kvůli mojí blbosti nevyšlo. 

Wolfgangsee, hotel Führberg

Wolfgangsee nás vítá modrou oblohou, teplotou okolo 10°C (vzduchu). Voda má ale jen 4°C. Nádherná viditelnost 10-12 metrů. Stěna pod cyklostezkou je úplně vymazlená. Jen ploutev nebyla ani jedna.

Tady není plnit kde - nebo to nevíme - proto se přesouváme na Attersee.

Attersee

Naplníme u Austrian divers na čip a pak jedeme okolo jezera. Na Kohlbauernaufsatz jen tři auta. A dvě ještě odjíždí. Zastavíme se tu! Voda malinko horší než na Woflgangu. Ale i tak je viditelnost okolo 8-10 metrů. Trochu mi přijde jak kde  (rozkopáno?). Ale dole u loďky to je celkem v pohodě a navíc tam na nás čekal pod loďkou pěkný mník. Že se nám odsud nechtělo je vidět na počítači. Dole jsme byli skoro 20 minut a deko o sobě dalo vědět. Naštěstí, narozdíl od prvního ponoru, mi nebyla zima.

Vtip návratu: před hranicema se nadýchnout a držet dech, dokud nezrudnu a nevystoupí mi kapky na čele. Pak již stačí jen pokašlávat. 14 dní doma zajištěno!

Attersee - Dixi a Waireg, Underpressure

1. březen 2020 VaDo

Přestupný den jsme vyrazili na Attersee. Bohužel jsem nějak zapomněl při překládání věcí z auta do auta, že mám taky počítač, světla a foťák. Tak jsme se z 1/3 cesty museli vracet. Tím z původního plánu na Wolfgansee nic nezbylo. Náhradní plán Attersee - kde bude nejmíň potápek.

Dixi

U Dixi bylo půl parkoviště volného, tak zde (je to velké parkoviště). I přes množství potápek a pozdní příjezd (mou vinou) jsme ve vodě mezi prvními. A na lodičkách dokonce asi první. Viditelnost se od minula (před čtrnácti dny) hodně zlepšila. Určitě více než 10 metrů. 

Na lodičkách pár okounů. Přes domek se vracíme na druhou stranu. Přepláveme okolo Dixi pergoly na druhý vrak - rozpadlá plachetnice. Zde je celkem dost okounů. A pak ještě něco, čemu se říká "staré schody", ale spíše to byl plovoucí ponton nebo molo.

Underpressure 

Nafoukat do Underpressure a pak kam? Před základnou jsme ještě nebyli. I když podle místních je to "na hovno" a "top secret" a "moc mělký". Moc mělký to rozhodně není. Žádná skála, jen blátivý svah. Asi ve 20 metrech jízdní kolo (spíše zbytky) a ve 25 vrak plachetničky (s lahváčem). A kostra něčeho, asi štiky.

Video