Borek

29. říjen 2017 VaDo

Jak nejlépe  strávit svátní svátek než pod vodou? A protože jsem byl na Moravě, tedy co by kamenem dohodil od spousty pěkných lomů, tak sem si mohl vybírat.

A volba padla na Borek a na sobotu. To bylo dobře, v neděli bylo pěkně hnusně a k potápění bych se asi neodhodlal.

Ráno první ponor vypadal suprově, ale asi vlivem dešťů se v cca 16 metrech na termoklině dělala vrstva kalu, ve které bylo vidět jen metr - dva. V tom bude na autobusu tma. Nemusím tam za každou cenu. Jinde byla viditelnost okolo 15 metrů. Takže otočka a jdeme se podívat jinam. Voda je moc pěkná, tak po hodině lezu se skoro prázdnou flaškou z vody (a plnou stagí) celkem nerad.

Sváča a na druhý ponor. Podívat se opět k autu a ponorce, ale tam je již pěkně zkaleno. Tak se na to mohu vykašlat a po pravém břehu se snažím najít nějakou rybu. Ale ty se mi dneska vyhybají. Takže beru za vděk raky a medůzkami. Temtokrát mně z vody po hodině vyhání tělesné potřeby.

PS: zipem stále teče, pravou rukavicí taky. Ale nejsem sám. Odhadem dobře třetina uživatelů suchých obleků vylévá z nic více než pár decek. Z mého by nenakapala ani jedna plná :-).

 

 

 

Pichling

24. říjen 2017 VaDo

V Egyptě bylo nádherně. Ale zarybněné jezero má také svoje neodolatelné kouzlo. Přestože vyrazit na Traunsee se mi nepodařilo, aspoň na chvilku jsem se utrhnul. na Pichlingersee. Voda krásných 15°C, viditelnost proměnlivá od krásných 6-8 metrů až na 1-2 metry v místech, kde se krmili podvodní čuníci - kapříci.  Kvůli počasí - bylo pod mrakem a místy poprchávalo, bylo pod vodou vše v pohybu. Každý se snažil krmit. A také jsem viděl jedno pěkné ...… Číst více

Delfíni

8. říjen 2017 VaDo

Protože se nám ponor s delfíny moc líbil, tak ještě několik fotek (možná již některé z nich uvidíte podruhé). Část fotek © by Hanička.      … Číst více