Bořená Hora, nový žaket má za jedna

18. srpen 2013 VaDo

Protože jsem zakoupil nový žaket - ze starého jsem nějak vyrostl - musel jsem jej také vyzkoušet. A protože na Horní Cerekvi to bylo minulý týden dost mizerné, vyrazil jsem na Bořenku.

A koho nepotkám hned po zaparkování? Libor (omlouvám se) s Míšou! Takže pokec a pak do vody. A tady, óooo hrůza, nejde nastartovat blesk. Je v něm voda, není v něm voda? (nakonec v něm voda nebyla, ale umřely baterky).

Takže jenom natáčím. Ono je to ale stejně jedno. Do 5ti metrů je viditelnost stejně mizerná. Ale pak se otvírá a je tam hezky, jen trochu zabarveno do zelenkavá díky sedimentu v horních vrstvách.

Prý se štiky přestěhovali do vrtulníku. Tak tam zamířím. Ale nejsou. Najdu jednu z nich pár metrů od zadní části vrtulníku. Spí (asi celou noc, podle toho, jak je zasypaná). Tak chvilku zevluji kolem, až se naštve a odpluje. Ale za chvilku je tam zaparkovaná zpět. Objedu lom, ale nic dalšího zajímavého již není.

Druhý ponor - opět k vrtulníku. Štika je o kousek vedle. Pak potkávám Libora. Chci mu ukázat, že štika je jinde, ale když se otočím, zjistím, že je za mnou. Volně mezi námi proplave a zakotví ve vrtulníku.

Horní Cerekev - mizerná viditelnost

11. srpen 2013 VaDo

Protože mi do účasti na společné plánované akci v sobotu něco přišlo (práce, jak jinak), tak jsem se osudu postavil čelem a vyrazili jsme s Vlastou v neděli. A navíc jsme brali i děti s tím, že při návratu podnikneme ještě nějakou akci.

V lomu jsme první. Bohužel, není vidět ani na kameny pod můstkem. Odhad tak 1 metr viditelnost. Ale když už jsme tady... . Do vody, dáme kolečko. Do 5 metrů viditelnost skutečně tak metr, pod je to lepší, cca 4-6 metrů. Ale jen nějakých 18°C. A kolem 8 metrů se teplota láme ještě jednou, naměřeno 13-15 °C. Takže v mokré pětce nic moc.

Nakonec to ale byl hezký ponor. Sumci na svém hřadu sice nebyli, ale potkali jsme úhoře na lovu. Nebo spíše, potkal on nás. Nejdříve jsme si všimli rozstřeleného hejna rybiček. Potom zpoza kamene na nás kouknul úhoř. Ale udělal čelem vzad a zmizel mezi kameny. Již jsme ho nenašli. A na obrátce velká štika. Nechala se chvilku fotit.

Pak jsem vzal pod vodu děti, v marně naději, že nepřežijí. Přežili, líbilo se. Věrka i Ondra vylezli po cca 20 minutových ponorech modří, ale nadšení.

Pár fotek

 

Horní Cerekev - už to kvete

4. srpen 2013 VaDo

V neděli jsme vyrazili na Horní Cerkev. Zkontrolovat co voda, ryby a tak. Ráno v 7:00 ukazoval teploměr už 21°C, což dávalo tušit pěkné vedro. Posuďte sami: Počasí pro tento den Teplota Tlak Rosný bod 21 1020 20   Tak na nic nečekat, do gumy (v mém případě nic snadného, mokrý oblek jsem na sobě neměl již 2 roky). Nejprve topologie lomu, potom na plato, lehce procvičit čerstvě ...… Číst více