Attersee - Hinkelsteine - Wandl

19. únor 2017 VaDo

Attersee hlásí stále krásnou vodu. České zamrzlé lokality naopak hlásí postupný úpadek danný odtáváním ledu. Tak tedy hurá na Atter.

I počasí nám vyšlo, nad Lincem se sice válí mlha, hterá nás pronásleduje celou dálnici, ale po sjezdu k jezeru je modrá obloha a sluníčko. Na slunci kolem 10°C. Voda na první pohled přímo nádherná. Tak hurá do vody.

Hinkelsteine

Na první místo jsme zařadili - pro změnu - Hinkelsteine. Minule jsme si to pořádně nevychutnali. Ale teď už víme. jak na to, v malé hloubce naplaveme nad kameny a teprve na správném místě se spustíme do hloubky. Nádhera, propleteme se mezi kameny až do nejnižšího bodu a pak pomalu zpět. A již je čas se přestěhovat do menší hloubky. Tentokrát nás tady žádná štika, jako minule,  nečeká.

Když vylezeme z vody, krásně nás zahřívá sluníčko. Co více si přát? Dojedeme nafoukat u Astralian divers, kde se opět vyhříváme na sluníčku u plnící stanice a pak již na druhou lokalitu.

Wandl

Již jsme tady kdysi byli, ale tentokrát nejsou naším hlavním cílem potopené loďky, ale kameny na pravé straně. Loďky až jak vyjde čas. Tady ta lokalita je ve stínu, žádné teplíčko. Pěkná zima. Tak se na nic nečeká a jde se ohřát vody. U kamenů jsme za chvíli, Nic moc, nikde ani ploutev. Tak pomalu zpět a naplaváváme k loďkám. Pomaličku naskakuje deko. Ale to jsme již u loďky. Pár fotek a deco letí nahoru pěkným tempem. Ve chvíli, kdy se zvedáme, již na displeji svítí pěkných 14 minut. Tak rychle na decostop. Nakonec se již do mně dávala zima. Ještě, že jsem nemusel čůrat, to bych nepřečkal. A pak již jen zabalit a vyrazit k domovu.

Poznámka na závěr: váhy dvou flašek se liší o 2kg. Stejné flašky, jen vyrobené s desetiletým odstupem. Takový omyl zbourá vyvážení úplně kompet.

 

 

 

Attersee - Hinkelsteine - Kohlbauernaufsatz

11. únor 2017 VaDo

Dost bylo studené vody s ledem. Jeden někam, kde je sice taky studená voda, ale bez ledu. Tedy na Attersee. Šumava nás vítá mlhou a pošmournem, ale po sjezdu k Rohrbachu se objevuje modrá obloha. Ale u kopců se znovu objevuje mlha a Attersee je pod pokličkou.

Hinkelsteine

Nevadí, jdeme na to. Nastrojíme se, vlezem do vody - a teče mi o rukavice. Tak ven, rozebrat, složit. Znovu sešplhat a přelézt mantinely ze sněhu do vody. Rukavice se zdá být, když ne dobrá, tak aspoň lepší. Beru do ruky foťák a ten odpadá z konzole. Uhnil tam stativový šroub, který drží pouzdro na konzoli. Takže zmnovu se vyhrabat z vody k autu, přelézt hradbu sněhu, uložit foťák do auta a znovu přelézt kopici sněhu, sklouzat ke schůdkám a do vody. Nastrojit se. Teče mi do rukavice. Seru na to.

Vynořují se dva poláci se skůtrama. Prý je voda geniální. Tak tedy jdeme! Lokalitu neznáme, po 15 minutách celkem svižného plavání v 15 metrové hloubce se dohadujeme, jestli to náhodou neotočíme. Ne, ještě 5 minut. A po pěti-šesti kopech je tu první kopec. Málem jsme to vzdali těsně před cílem. A taky chápeme, proč měli poláci skůtry.

Kroužíme mezi obevskými balvany, nebo spíše skálami, do hloubky 30 metrů. Voditelnost okolo 15 metrů. Nádhera. Lokalita je hodně navštěvovaná. O tom svědčí spousta "úliteb" vodním božstvům - autíčko, chaloupka, hrnečky, kolo, klozet a další a další. Ale už je čas se vrátit. 

Vystoupáme pomalu do 5 metrů a nad travou se již pomalu vracíme zpět a necháváme vysytit dusík. V tom před námi obrovská štika. Určitě přes metr a čtvrt. Mizí kamsi před nás. A za chvili se k nám přidává a sleduje nás ve vzdálenosti cca 2-3 metrů celých 15 minut, které se vracíme k místu zanoření. To je trest za to, že nemám foťák. A je mi zima!

Kohlbauernaufsatz

Druhý ponor na Kohlbauernaufsatzu. Jsme tu skoro sami, jedna osamnělá potápka právě leze z vody. Můj druhý pár náhradních suchých rukavic je připraven. Tak se jde na věc. Do vody je trochu daleko a kluzko. Ale to dáme. Opět krásná viditelnost, opět mi teče do levé rikavice.

Mník je na svém místě, jen se dneska skovává ve spáře pod kadibudkou. U paty stěny koberec vokounů o velkosti větší pánvičky. Ale to již nás počítače honí zpět. Cestou vytiká malinká dekomprese, která se nashromáždila. Pak ještě safetystop, který si krátíme cvičením - V-dril. S tou zmrzlou levačkou to skoro nedávám, vůbec necítím, jestli s ventilem točím nebo ne.

Fotky z pochopitelných důvodů jen z nadvody

 

 

 

Nekouřím - 8 let

9. únor 2017 VaDo

 Tak nekouřím již 8 let. Máte pocit, že po tak dlouhé době již je to jedno? Není. I teď si občas řeknu - teď bych si dal čouda!… Číst více