Wolfgangsee - Führberg

24. únor 2019 VaDo

Co zkusit něco jiného než Attersee? Wolfgangsee by mohlo být to pravé.. Takže je nutné se tam podívat. Bohužel na některých lokalitách je zákaz potápění. Z důvodu ochrany přírody. Tření ryb (mníka). Ale ne na všech.

Ale lokalita u hotelu Führberg vypadá slibně. 

První lokalita u parkoviště je spíše rybičková. Ale až se oteplí voda. Teď tam nebyla ani ploutev. Rovné dno s mírnými vyvýšeninami dává tušit, že to bude ráj. Ale ne teď.

Druhá lokalita přímo u hotelu u přístaviště vypadá slibněji. A byla. Krásná stěna od cca 5 metrů do hloubky asi 20 metrů tvoří nádherné převysy. Vynahradila to všechno.

 

Únorové Attersee - 3 Tannen

10. únor 2019 VaDo

Konečně po celém měsíci došlo na vyzkoušení nového videosvětla z Číny. Ono se mu totiž nějak nechtělo do vody. Vždy, když už jsme vyrazili, do toho něco přišlo, většinou počasí, plánované lyže.

Na Attersee je nádherná voda. Ledová - celé 4°C, ale čistá. Vidět cca 15-20 metrů. Už při oblíkání problém s pravou rukavicí - teče. Stejný problém jsem řešil v prosinci na Lomečku. Tak kruhy rozebral, namazal, vyčistil, prohlídnul, složit, problém nenalezen. Ale už ve dvou metrech (při oblíkání nic) cítím ledovou vodu na malíčku. To bych ve vodě nevydržel. Tak znovu na břeh, vysvléct, rozebrat, zkontrolovat, složit, vyzkoušet. Když jsem dělal testovací cestu do vody asi po třetí, už frajer skáču přes kameny. A - ujela mi noha. S rozepnutým sucháčem jsem padal po držce do ledového Attersee. Naštěstí se voda zastavila asi 2cm pod zipem. Ani kapka. Rukavici jsem zprovoznil, to bylo hlavní. Nakonec krásný ponor. Ale ani ploutev, i když lokalita vypadá jako mníkům zaslíbená - spousta skalek, kamenů, pařezů, kamen, rour od kamen. Ale mnící si asi myslí něco jiného.

Nakonec se mi povedlo roztrhnout manžetu. Ono tedy již slibovala, že dlouho nevydrží. Takže sucháč putuje do léčebny.

PS - lokalita o ničem.

 

img_9619.jpg img_9621.jpg img_9624.jpg a10_light.jpg img_20190209_085544.jpg img_20190209_125634.jpg img_20190209_125707.jpg