Milan Koláček se propadá

16. říjen 2011 VaDo

Milan Koláček byl v pátek na krásném třetím místě. Ale během víkendu se propadl až na 10 místo. Doufejme, že jen špatný kalkul na počasí a ne žádný problém s plachtami nebo lodí. Nebo dokonce zdravotní! V současné době ztrácí na prvního zhruba 27,5 míle, což je na vzdálenost, kterou musí ještě upload vlastně plivnutí. A i ostatní jsou nahuštěni na tomto placu. Výdyť posledních toho shluku ...… Číst více

61 uzlů na lodičce

17. srpen 2009 VaDo

Z tohoto videa, které má sice 8 minut, bude milovníky jachtingu mrazit v zádech. 61 uzlů na lodi - i když na lodi: tento trimaran se vznáší na křídlech a vody se dotýká jen v tom nejnutnějším. Jak již napovídá jeho jméno - Hydroptere Pokud vydržíte až do konce, uvidíte i jeho konec.  … Číst více

Jak se jede čtyřicítkou

7. červenec 2009 VaDo

Tak takovéto rychlosti na normální jachtě nedosáhnete. Ani na té závodní. Na to prostě musí být pan trimaran! … Číst více

David Křížek na Nechranicích

18. červen 2009 VaDo

David Křížek teď trénuje doma, na Nechanické přehradě. Video z jizdy po jednom plováku si můžete prohlédnout i zde, pěkné povídání je na jeho stránkách. … Číst více

Autogramiáda a beseda s Davidem Křížkem

18. květen 2009 VaDo

V úterý 19. 5. v 16.30 h se v Domě knihy Kanzelsberger (České Budějovice, Kanovnická 3) koná autogramiáda s Davidem křížkem. David napsal knihu "Dnem i nocí Atlantikem", ve které popisuje svoje zážitky z přípravy a průběhu závodu Minitransat 6.50. Více o Davidovi na jeho stránkách Oficiální pozvánka na webu MCU P.S. Já tam, bohužel, nebudu … Číst více

Křížek se uvolňoval

10. červenec 2008 VaDo

David Křížek byl hostem Jana Krause v Uvoněte se, prosím. Jeho pocity před vystoupením si můžete přečíst na jeho blogu, pořad samotný je možné shlédnout na webu České televize.… Číst více

Transat AG2R - vývoj

6. květen 2008 VaDo

Doplnění 15.5. 2008: Takže dojezd na posledním místě. To si klucí nezasloužili. Dělali co mohli, ale zklamala předpověď počasí. Byl to heroický výkon! Doplnění 11.5. 2008: Pád pozicemi stále pokračuje. Nyní je aktuální umístění na 20. místě. V sobotu se ještě drželi na místě 18. A protože k pasátovým polím mají ještě daleko, bude to tvrdý boj. Držte palce a můžete Philovi poslat přání k narozeninám ...… Číst více

Transat ag2r 2008

27. duben 2008 VaDo

David Křížek se vydal před pár dny na regatu ag2r společně se Philem Sharpem. Zatím jsou na skvělé 12 pozici v těsné společnosti dalších velmi zkušených posádek. Fandětě jim!! V současné době mají rekord závodu: 201 nm za 24 hodin!! Více o závodě si můžete přečíst na Davidovo blogu, oficiálních stránkách regaty nebo můžete sledovat vývoj regaty on-line.… Číst více

Křížkova Megaparty Plzeň

16. leden 2008 VaDo

David Křížek, dnes již světoznámý jachtař), pořádá v Plzni besedu o své účasti v závodě Minitransat 6,5, ve kterém získal brnozovou medaily - jak již jsem psal dříve. Takže pro ty, kteří se chtějí podívat do Plzně na party: vše se koná ve středu 28.1. 2008 od 18:00. Restaurace Alfa, Americká 17, Plzeň.  … Číst více

Minitransat 6,5 2007

3. listopad 2007 VaDo

Minitransat 2007 26.10. 2007 dojel David Křížek do cíle závodu Minitransat 6,5 2007 na lodi Atlantic FT. Obsadil nádherné 3. místo v kategorii sériových lodí. Po první etapě byl 4., ale dokázal ještě zrychlit a v dramatickém závěru se popral o 3. až 5. místo. Tento souboj nakonec vyhrál. Závod se jede na dvě etapy. První etapa se jede z La Rochelle (Francie) do Funchaly (Madeira, Portugalsko), celková délka je 1100 nm. Druhá etapa navazuje na první a je trojnásobná. Jede se z Funchaly (Madeira, Portugalsko) do Salvadoru de Bahia (Brazílie), celkem 3100 nm. Výsledky závodu: Celkové pořadí ...… Číst více