Transat ag2r 2008

27. duben 2008 VaDo

David Křížek se vydal před pár dny na regatu ag2r společně se Philem Sharpem. Zatím jsou na skvělé 12 pozici v těsné společnosti dalších velmi zkušených posádek. Fandětě jim!! V současné době mají rekord závodu: 201 nm za 24 hodin!! Více o závodě si můžete přečíst na Davidovo blogu, oficiálních stránkách regaty nebo můžete sledovat vývoj regaty on-line.… Číst více

Křížkova Megaparty Plzeň

16. leden 2008 VaDo

David Křížek, dnes již světoznámý jachtař), pořádá v Plzni besedu o své účasti v závodě Minitransat 6,5, ve kterém získal brnozovou medaily - jak již jsem psal dříve. Takže pro ty, kteří se chtějí podívat do Plzně na party: vše se koná ve středu 28.1. 2008 od 18:00. Restaurace Alfa, Americká 17, Plzeň.  … Číst více

Minitransat 6,5 2007

3. listopad 2007 VaDo

Minitransat 2007 26.10. 2007 dojel David Křížek do cíle závodu Minitransat 6,5 2007 na lodi Atlantic FT. Obsadil nádherné 3. místo v kategorii sériových lodí. Po první etapě byl 4., ale dokázal ještě zrychlit a v dramatickém závěru se popral o 3. až 5. místo. Tento souboj nakonec vyhrál. Závod se jede na dvě etapy. První etapa se jede z La Rochelle (Francie) do Funchaly (Madeira, Portugalsko), celková délka je 1100 nm. Druhá etapa navazuje na první a je trojnásobná. Jede se z Funchaly (Madeira, Portugalsko) do Salvadoru de Bahia (Brazílie), celkem 3100 nm. Výsledky závodu: Celkové pořadí ...… Číst více

David Křížek - jachting

20. duben 2007 VaDo

Ve čtvrtek v Internet Café v České Krumlově bylo povídání s Davidem Křížkem o Jachtingu (všimněte si velké "J"), o jeho zkušenostech, úspěších, neúspěsích (ty prý nebyly) a plánech. Velice poutavé povídání v první části večera přešlo postupně ve vodopád (raději hurikán) otázek v části druhé. Jak jinak, otázky byly hlavně o zkušenostech, zážitcích a o plánovaném závodu MINITRANSAT. Pro mně zůstává David člověkem, který trpí absolutní absencí strachu, i když on o sobě tvrdí opak. Fotografie si můžete prohlédnout, jak jinak, na těchto stránkách. … Číst více