Transat AG2R - vývoj

6. květen 2008 VaDo

 

Doplnění 15.5. 2008: Takže dojezd na posledním místě. To si klucí nezasloužili. Dělali co mohli, ale zklamala předpověď počasí. Byl to heroický výkon!

Doplnění 11.5. 2008: Pád pozicemi stále pokračuje. Nyní je aktuální umístění na 20. místě. V sobotu se ještě drželi na místě 18. A protože k pasátovým polím mají ještě daleko, bude to tvrdý boj. Držte palce a můžete Philovi poslat přání k narozeninám (dnes, tedy v neděli 11.5. 2008) na adresu media(zavináč)davidkrizek.cz.

Doplnění 9.5. 2008: Tak hurá, začalo jim trochu foukat. Tlaková výše jim uzavřela severní variantu, proto se musí stočit více na jih do oblasti s pasáty. Včerejší večerní pozice byla na 12. místě. Dnešní ranní pozice ještě nebyla zaznamenána, ale mohli by si ji udržet.  
Doplnění doplnění: Jejich ranní pozice již byla načtena a jak jsem předpokládal, 12. pozici si zatím udrželi. Podle meteomap budou muset pžekonat slabší tlakovou výši, kde jim nebude moc foukat. Tak ať to jde!

Doplnění 8.5. 2008: Jak jsem si myslel, tak od včerejška nastal pěkný sešup v průběžném umístění. Až na 12. místo. Stále bezvětří a předpovědní mapa neslibuje vylepšení. Držte jim palce!

Doplnění 7.5.2008: Dnešek si asi pěkně dávají. Plácají se v oblasti se slabými větry. Jižněji zamířivší soupeři jsou na tom mnohem lépe a fouká jim víc. Pozice se začnou pravděpodobně brzy srovnávat, pokud nedojde k vývoji počasí. Zatím to ale nevypadá! Podle předpovědních map se oblast bezvětří během dneška spíše rozšířila.

Transat g2rNezapomeňte sledovat aktuální pozici.

5.5. 2008: Jestli sledujete vývoj regaty AG2R 2008, tak jistě víte, že David Křížek s Philem Sharpem na jachtě Atlantik FT si střídají 3 až 6 příčku. Zamířili poněkud severnější trasou společně se, v současné době, prvními šesti. Zatím se zvolená strategie vyplácí a dávají na prdel i mnohem silnějším posádkám. Všimněte si období 2.5 až 4.5. To se pozice střídaly velice rychle. Muselo pěkně foukat!

Na jejich podporu jsem oblékl tričko Minitransat 6.5, ať jsem s nimi alespoň takto ve spojení. Držím palce.

Výsledky je možné sledovat na stránce Transat AG2R. Lodní deník Atlantik FT je možné sledovat na krizektransat.blog.idnes.cz

 

Klíčová slova: Transat AG2R, Atlantik FT, David Křížek

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Odkazy