Pichlingersee

6. listopad 2016 VaDo

Schválně, jestli vymyslíte lepší lokalitu, kde si vyzkoušet sucháč? Pichling je v tomto směru absolutně ideální. Žádná hloubka, takže i ryziko vytažení je velmi malé. Naproti tomu, když se zvládne v malé hloubce udržení trimu a hloubky, pak je zpola vyhráno a dotyčný se velmi rychle zkamarádí. A navíc, jako bonus, je zde čistá voda a pěkně zarybněno.

Poslední dva body se nepotvrdily. Na Šumavě krásně, ale po projetí posledního tunelu k Unterweitersdorfu vyjíždíme do mlhy a zimy. Nad Lincem sedí poklička. Místo 10°C na kopečkách jsou v Linci jen 4°C. A voda se také pěkně vyhladila, za 14 dní spadnul teploměr na 10°C z nějakých cca 16°C. 

A počasím se řídí i ryby. Vypadá to, že jich většina někde spí a je zalezlá. Štiky jsou na lovu, neklidně projíždí svůj rajón, nepostojí. Kapři a líni jsou zalezlí v podrostu a spí. Ale nakonec potěšilo jedno sumčí miminko (tak 50-60 cm). A zvědavý kapr, který si nás musel prohlédnout. Oddělil se od hejna, které okolo proplavalo a přiblížil se na nějaký necelý metr. Někdy se hold musí člověk fotky vzdát a jen bez hnutí koukat a doufat, že to vydrží co nejdéle.

Pěkný den se dvěma skoro hodinovými ponory.

Dále potěšil rybář, který si asi myslel, že ryby nově vypouští bubliny a nahazoval krmítko přímo na nás. A když tedy už, tak nemohl počkat, až odplaveme, ale musel šňůru stáhnout přímo přez nás. Už to vypadalo, že budu muset vyndat nožík a rybáře o krmítko připravit. Ale vše dobře dopadlo. Já jsem se vysmeknul, rybář o krmítko nepřišel. Ale o potápěčích asi slušně mluvit nebude.

Já naopak mám s rybáři kolem Pichlingu jen dobré zkušenosti. Rádi pokecají, vyměňujeme si navzájem informace o velikosti (kdo přehání víc?), výskytu a pohybu ryb po jezeře.

 

 

 

Klíčová slova: Potápění, Pichling, Pichlingersee

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Lago di Garda