Lago di Garda

31. říjen 2016 VaDo

Na plánovaný výlet za potápěním na Lago di Garda jsme se všichni těšili. Internet je na informace dost skoupý. Pokud nějaké jsou, jsou v italštině. A ani překladač moc nepomohl. Nezbývá než průzkum bojem.

Porto San Nicolo

Socha JežíšeNaštěstí na nejpopisovanější lokalitě - Porto San Nicolo - je dostatek potápěčů, kteří jsou ochotni poradit. Takže se dozvídáme kontakt na dive centrum nedaloko v Arcu a pár informací o této lokalitě. Ponor k Christovi, což je ponořená socha na této lokalitě, byl nádherný. Viditelnost okolo 10 metrů, voda 17°C. Skoro se chtělo řvát: "Paráda". Ale pod vodou se neřve. Jako v lese.

Druhý ponor na té samé lokalitě, ale na druhou stranu - doleva. Nádherná stěna padající někam do nekonečna. A stále vše v barvě pepř a sůl. To způsobuje porost slávek a jejich odumřelé schránky, které tmavý podklad oživují bílou barvou.

Cassone pláž

CassoneDruhý ponor v podstatě jen na blind. Vidíme ze silnice potápěčskou vlajku, tak se zastavíme a zkusíme to. Ponor hodně připomíná Attersee. Prudký svah dolů, bahno a kameny opět porostlé slávkami, a tu a tam nějaká "atrakce". Jako například vrak Fiatu, pár soch. Ale pěkná viditelnost. A vlastně moc hezký ponor.

Naplnit flašky jde v San Nicolo. V přístavu je plnírna flašek za celkem příhodnou cenu. 4€ za 15l flašku. A pak jsme se zajeli podívat do Arca do potápčské prodejny Ambiente Acqua. Tam poradili další lokality a mají tam knihu Top Garda Diving Guide. 

Calcarolle

Ráno jsme vyrazili na lokalitu Carcarolle. Nádherná stěna padající opět někam hluboko pod nás. A pod 20 metry se voda vyčistila natolik, že lampy svítily opravdu až někam do nekonečna.

Porto San Nicolo

Poslední ponor opět na lokalitě Porto San Nicolo, která nám nevydala všechna svá tajemství. Na levé straně asi 20 minut plavání podél stěny je malá prolézačka. Cesta se vyplatila, prolézačka je malá, ale hezká atrakce na focení a cestou zpět bylo snad přeštikováno.

A pak již jen návrat do šedé přítomnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Potápění, Lago di Garda

Pokračujte ve čtení

Další
Pichlingersee