Mondsee a Attersee

27. listopad 2016 VaDo

V neděli jsme vyrazili na, nám zatím neznámou, lokalitu na Mondsee. S tím, že druhý ponor uděláme podle situace. U nás mrholilo. Na druhé straně kopečků bylo celkem hezky, ale u jezer - když nemrholilo, tak celkem slušně lilo.

Mondsee

Tak tedy Mondsee, kousek za tunelem. Rychlý pohled na místo, pěkný vstup s molem. V podmínkách se píše, že místo je soukromé a pokud přijede majitel, usmíří jej pár éček jako poplatek. Ale pana majitele jsme nepotkali.

Hupky dupky do vodičky, než začne pršet hodně. Naplaveme na stěnu a sledujeme ji u její paty, která je asi ve 20 metrech. Nalezneme dvě hodně stará plata. To spodní ve 20 metrech je i s telefonní budkou. Na zpáteční cestě objevujeme několik linek. Zkoumáme, kam vedou, ale jsou to jen zkratky na místa u stěny. A ty jsme již viděli. Při cestě tam potkáváme pěknou štiku (80cm) v cca 18 metrech. To jsem nečekal. Ona asi taky ne a hned mizí. Teplota vzduchu nějakých 7°C, voda až do 20 metrů má 9°C. Viditelnost je kolem 8 metrů. Tomáš je mokrý.

Attersee - Kohlbauernaufsatz

Nafoukáme u automatu. To je věc, ten automat. A na druhý ponor na Kohlbauernaufsatz. Stále lehce mrholí. Ale přesto je tu živo, naštěstí všichni na cestě ven. Jdeme tedy do vody. Ve 22m termoklina a teplota se propadne na 6°C. Pěkně kousne. Ale má to i jiný efekt. Od asi 5 metrů do těch 22 je zakaleno s viditelností kolem 5-7 metrů. Ale pod 22 metry se voda nádherně otvírá a vidět je kolem 15metrů. Od stěny je vidět celá lodička a ještě kus za ní. Po hodině ponor končíme. Tomáš je hodně mokrý.

Sbalíme cajky a za sílícího deště valíme domů.

 

 

 

Klíčová slova: Attersee, Mondsee, potápění

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Pichlingersee