Internet Explorer 9 - první veřejná beta

15. září 2010 VaDo

MS Vydal první veřejnou betu prohlížeče Internet Explorer. Pravděpodobně se poučil z vývoje Windows Vista a Windows 7 a MS Office 2010, které prošly asi nejobsáhlejším veřejným testováním.

A musím říci, Internet Explorer 9 se opravdu povedl. Používám jej sice jen od rána, ale - nespadl ani jednou, i když jsem jej rovnou začal používat na vývojové funkce. A je rychlý!

Takže na první pohled

Lehce se změnil design

Z menu již nic nezbylo, jen tři ikony na pravé straně lišty. Řádka adresy a pole pro vyhledávání se smrskly v jedno. Nejsou dvě pole, je pouze jedno, pomocí kterého se vyhledává, zadává adresa, ...

Grafika a úvodní stránka nové záložky

nabízí naposledy otevřené stránky

Místo stavového řádku

je pouze stavový panel. Zobrazí se, jen když je co oznamovat uživateli. A nebo pokud je kurzor myši nad položkou, o které je potřeba informovat uživatele.

Poradce pro výkon doplňků

Při instalaci nebo zapnutí nebo vypnutí doplňku se spustí analýza zavedení doplňku - pokud doplňku trvá inicializace moc dlouho je nabídnuta jeho deaktivace.

Správce stahování

Konečně se objevuje správce stahování. Není sice nijak dokonalý, poskytuje pouze základní funkce stahování. Takže své oblíbené download managery nevyhazujte!

Hardwarová akcelerace

Pokud váš HW umožňuje, potom je webová stránka, respektive je vykreslování, akcelerována pomocí grafické jednotky. Rozdíl se zapnutou a vypnutou akcelerací je opravdu znát
 

 

Klíčová slova: Internet explorer, IE, MSIE

Pokračujte ve čtení