Single na Cerekvi

19. září 2010 VaDo

Počasí mi přálo, takže jsem na plánu vyrazit na lom Cerekev nic nemusel měnit. Dorazil jsem tam poměrně brzy, ale i tak byly již asi dva páry pod vodou (asi, podle aut).

Takže hurá nastrojit, nezapomenout na foťák. A do vody. Je již poměrně chladná. Noci se již blíží hranici mrazu a sluníčko nehřeje tolik. Takže směr plato na druhé straně lomu, kde se zdržují ryby (štiky, candát, okouni). Po cestě se ke mně chce připojit jedna potápěčka. NIc proti ní, vypadá hezky i v neoprénu. Ale její buddy se po ní shání. Tak příště.

Štika - bohužel zezadu

U hodin malá zastávka postupu. Pád do 20 metrů. Hmm, zima (12°C), tma. Tak zase pomalu nahotu. Díra končí na hraně plata. Takže jsem tam,. kde jsem chtěl být.

Asi mám štěstí. Malých rybech je zde opravdu hodně. Asi tady ještě dnes nikdo z potápek nebyl. Prostě akvárko. A hned na kraji malá štička. Pomalu, aby byla pěkná fotka. Ne, staví se zády. Takže vycouvat, obeplavat, znovu pomalu přiblížit. A najednou nikde nic. Do všech ryb a rybech jako když střelí. Nikde nikdo. Důvod se objevil během pár vteřin. Okolo mne, tak na 2-3 metry projela štika matka. Žádný kvalt, ale také nijak pomalu. Prostě majitelka panství. Na dohled vydržela tak 2-3 vteřiny.

Počkal jsem ještě chvilku, jestli se rybičky nevynoří ze svých skovávaček. Ale ne, mrtvá voda. Takže pomalu návrat. Vzduch tomu taky odpovídal. Pár zastávek pro hraní, otočení vzhůru nohama (pořád mám z sucháče trovhu respekt), maska, výměna automatik. Aby se nějak vyplýtvlal vzduch. Chvilka focení lomového šrotu. A kapr, který mne vyjímečně nechal přiblížit.

A už je tady místo výstupu, takže pomalu na hladinu. Stejně již je čas, computer ukazuje 1:15 pod hladinou. Moc pěkné.

Hned potom jsme vyrazli na offroad show do Kaplice. Sliboval jsem si víc. Nakonec asi skutečné řidičské umění prokázali dva, co sjeli koryto potoka (i když jeden z nich si u toho lehnul na bok). I tak vyčnívali nad ostatní asi o dvě třídy. Nepočítám tedy profíika z track trialu, který se svým mercedesem předváděl celkem pěkné kousky, i když pro něj tam moc překážek nebylo. Jinak musím ocenit hlavně ochotu všech rozbít si svoje auto.

Položený

Klíčová slova: Potápění

Pokračujte ve čtení