Božský režim ve Windows 7 - pokračování

8. leden 2010 VaDo

Jak jsem informoval před několika málo dny - Božský režimn Windows 7 - mají Windows 7 tzv božský režim. Nejde o nic jiného, že zobrazení všech možností v ovládacích panelech na "jedné hromadě".

Nabídka startPo prvním nadšení se musím uklidnit. Božského na tomto režimu není nic. Pokud tam potřebujete něco najít očima, nenajdete to. Proč? Je toho na jednom místě zkrátka moc.
A proto používám hledání. A hledání můžu používat i v ovládacích panelech. Na to nepotřebuju mít jednu velkou nepřehlednou hromadu. A najít je možné ze Start menu nebo Ovládacích panelů, prostě - jak mám náladu. A pokud hledám ze Start menu - mám pohromadě dokumenty, aplikace, poštu.

Pokud potřebuji upravit pozadí plochy, stačí Start a vyhledávacího řádku zapsat "pozadí". Potřebuji odinstalovat program, stejná cesta, jen jiná slova. Mohu použít "odinstalovat program" nebo "odebrat program" nebo i jiná, která nás dovedou k cíli.

Nehledě na to, že to není zas tak moc nová funkce. Je to funkce dokumentovaná, publikovaná na vývojářském webu. A původně se jí neříkalo God mode (to až "objevitelé"), ale pragmaticky: All Tasks.

Prostě, pokud víte, jak s nástrojem pracovat... Pokud neumíte s motorovou pilou, raději řežte starou břichatkou.

Proto používejte hledání!

 

Klíčová slova: Windows 7

Pokračujte ve čtení

Předchozí
Ady Gil byl potopen